İstanbul’da Yaşam İçin Tavsiye Edilen Semtler

İstanbul’da Yaşam İçin Tavsiye Edilen Semtler

Her geçen artan nüfusu ve gelişen ekonomisiyle İstanbul birçok kişinin hayallerini süslemektedir. Birçok bölgede göç alan ve almaya devam eden İstanbul’da artan nüfus karşısında yaşanabilecek yerler de giderek kısıtlanmaktadır. İnşaat firmalarının yaptığı yatırımlarla taleplerin karşılanmaya çalışıldığı şehirlerde kimi zaman yetersiz kalındığı da görülmektedir.

arasında ilk sırada Emirgan yer alıyor. Emiegan özellikle doğasıyla insanları kendisine çekmektedir. Bahçeleri ve sahilleriyle ünlü olan semte gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. İstanbul’da da köy hayatını tatmak mümkündür. Bunun için Bahçeköy’ü tercih edebilirsiniz. Bahçeköy Sarıyer’e bağlı ve Kilyos’a da oldukça yakındır. Eğlence hayatına ve harekete düşkün olanlar için ise Galata tavsiye edilebilir. Beyoğlu’nun canlılığını en iyi şekilde hissetmek isteyenler rahatlıkla tercih edebilmektedirler. İstanbul denilince akıllara ilk olarak boğaz gelmektedir. En iyi boğaz manzarasına ise Üsküdar’da yaşayarak sahip olabilirsiniz.

Lüks ve zenginliğiyle ön plana çıkan özelikle ünlüler tarafından tercih ediliyor. Kalabalık şehir hayatı içerisinde sakinliği ve huzuru arayanlar için Çengelköy kesinlikle doğru bir tercih olacaktır.

Her ne kadar da semtlerin sahip oldukları özellikler önemli olsa da maalesef iş yerinize ve bütçenize uygun bir semt seçmeniz çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

 istanbulda nerde yaşanır

Pin It

İstanbul’da Yaşam İçin Tavsiye Edilen Semtler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir