İstanbul’da Satılık En Pahalı Daire İlçeleri

İstanbul’da en pahalı ilçeler ve mahalleleri emlak piyasasında var olan durgunluktan hiç etkilenmemişe benziyor. Dairelerin milyonlarca TL üzerinden satıldığı bu ilçelerde alım-satımlarda büyük meblalar söz konusu.

En Pahalı Beşiktaş

Özellikle Bebek, Ulus, Etiler sadece İstanbul’luların bildiği değil Dünya genelinde yerli yabancı turistlerin konut sahibi olmak istediği semtler arasında. Konut metrekare fiyatları ise en az 10 bin TL olup, manzara ve diğer donatılarına göre 20 bin TL metrekare fiyatına kadar çıkmaktadır.

Beşiktaş Stadının Muhteşem Manzarası İle Birlikte Görseli

2. Sırada Sarıyer

Özellikle Maslak, Tarabya, İstinye semtlerinde konut metrekare fiyatları oldukça yüksek olup 8 bin TL’den başlayarak bina şartlarına göre yukarı yönde çıkmaktadır.

3. Sırada Bakırköy

Tarihi dokusuyla dikkat çeken İstanbul’un en eski yerleşim birimlerinden olan Bakırköy’de konut metrekare fiyatları ortalama 8 bin TL’den başlayarak artış göstermektedir.

Kadıköy'de Ev Alınır Mı?

Kadıköy’de Ev Alınır Mı?

4. Sırada Kadıköy

İlk 3 ilçenin Avrupa Yakası’nda olduğunu Anadolu Yakasın’da en pahalı ilçenin KAdıköy olup, genelde ise 4. sırayı aldığını emlak piyasası verileri göstermekte. Kadıköy’le özdeşleşen Caddebostan, Erenköy, yeni imar ile birlikte Fikirtepe, Moda gibi semtler oldukça pahalı. Metrekare fiyatlar ise 7 bin TL’den başlayarak artış göstermekte.

5. Sırada Şişli

Yine Avrupa Yakasından bir ilçe karşımıza çıkmakta. Özellikle iş dünyasının ünlü ofisleri ile anılan ticaret merkezlerinden olan Şişli’de konut metrekare fiyatları 5 bin TL’den başlamakta.

Peki ev alarak yatırım yapmak isteyenler için ölçüt ne olmalıdır bunun cevabını bir sonraki yazımızda sizlerle paylaştık.

Pin It

İstanbul’da Satılık En Pahalı Daire İlçeleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir