İstanbul’da Kirası Ucuz Olan Semtler 2017

istanbul kiralık dairlerKonut fiyatlarının cep yaktığı şu günlerde konut kiralama fiyatlarıda duruma ayak uydurmuş durumda. Dar gelirli vatandaşlar ise İstanbul’da en ucuz kiralık nerede bulabilecekleri konusunda detaylı araştırmalar yapmakta. Özellikle emlakçıya komisyon vermek istemeyenler için bakmasını tavsiye edeceğimiz yerleri listeliyeceğiz.

İstanbul Avrupa Yakası En Ucuz Kiralık Yerler

İstanbul’un avrupa yakasında yaşayan veya yaşamak isteyenler için en ucuz kiralarının olduğu yerler;

  • Esenler
  • Bağcılar
  • Sultangazi

sıralamasını yapabiliriz. Tabi ki tercih yapacağınız daire büyüklüğü, ısıtma sistemi vb. durumlara göre kira fiyatlarının değişiklik gösterebilmesine rağmen bu ilçelerin semtleri en ucuz kiralık bulabileceğiniz noktalardandır.

İstanbul Anadolu Yakası En Ucuz Kiralık Yerler

İlk olarak;

ilçelerinde yer alan semtlerde gayet uygun fiyatlı daireleri bulabileceğinizi söylemeliyiz. Özellikle odun sobası ile ısıtma sistemi olan yerlerde kira fiyatları doğalgazlı evlerden neredeyse yarı yarıya daha uygun fiyata gelmektedir.

İstanbulda fiyatları +1 ler için ortalama bin TL ve üzeri olurken, saydığımız yerlerde ise özellikle sobalı evler için bu fiyatlar 500 TL civarına kadar düşmektedir. Doğalgazlı bir ev için ise 600 TL civarı bir ev rahatlıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz. ( Fiyat düştükçe ulaşım, merkezi yerden uzaklık gibi dezavantajların olduğunu hatırlatmak isteriz.)ev kira emlak komisyonu

Pin It

İstanbul’da Kirası Ucuz Olan Semtler 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir