İstanbul’da Kiralar %30 Ucuzladı, İşte O İlçeler

kira kontratı nasıl imzalanırİstanbul’da son dönemlerde faiş kira fiyatları artık kiracıları canından bezdirmişti. Son aylarda ise canından bezen taraf ev sahipleri oldu. Zira aylardır evini kiraya veremeyen ev sahipleri kira fiyatlarını %30’a kadar azaltmasına rağmen hala bulamamaktadır. İşte kira düşüşlerinin sebepleri ve özellikle hangi ilçelerde kiralık ev fiyatlarının azaldığı:

Sayısındaki Artış

İstanbul’da sayısındaki hızlı artışa, hızlı bir kira fiyat artışı eklenince sonuçta evler boş kaldı. Örneğin 1700 TL’den arayan ev sahipleri fiyatları 1300 TL’lere kadar indirmesine rağmen kiracı bulamamakta. Öyleki 5 aydır evini kiraya veremeyen ev sahipleri bulunmakta.

Fatih, Beşiktaş, Kadıköy…

İstanbul’da bir çok ilçede  ortalama olarak kira fiyatları %20- %30 oranında düşmesine rağmen ev sahipleri, bulmakta yine problem yaşıyor. Örneğin 2 bin TL olan bir kiralık evin kira bedeli 1 700 TL- 1600 TL’ye düşmesine rağmen kiracı bulmakta zorluk çekiliyor.

Artık Kiracının Pazarlık Payı Daha Yüksek

Kiralık ev için son aylarda, ev sahibinin karşısında kiracılar daha avantajlı. Zira evini aylardır kiraya veremeyen ev sahipleri istedikleri fiyattan yine pazarlık yapıyor. Bundan 4-5 ay önce verilen kira fiyatlarından %30’a yakın bir pazarlık payı ile ev sahipleri ile kiracılar arasında kıyasıya pazarlık yaşanıyor. istanbul kiralık dairler

Pin It

İstanbul’da Kiralar %30 Ucuzladı, İşte O İlçeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir