İstanbul’da En Ucuz Satılık Daireler Hangi Semtlerde 2017-2018

İstanbulda ucuz daire nerelerden alınır

İstanbulda ucuz daire nerelerden alınır

Emlak piyasasının son verileri yayınlandı. Bu verilere göre metrekarte fiyatı 2 bin TL civarlarından başlayan konut fiyatları cep yakıyor. İşte 2017 verileri ve 2018 yılına kısa süre kala konutların semtlere göre sıralanışı…

Esenyurt

Avrupa Yakasında metrekare fiyatı ortalama Esenyurt’ta 2 bin 180 TL civarı olan bu bölgede ortalama 100 metrekare bir daire sahibi olmak içib 218 bin TL ye sahip olunması gerekmekte. (Konut kredileri düşünüldüğünde en az 45 bin TL peşinat gerekli.)

Beylikdüzü, Arnavutköy

Avrupa Yakasında yer alan bu diğer iki semtte de fiyatlar 2 bin TL ile 2 bin 500 TL arasında olmakta. MEtrekare fiyatlardan hareket edersek ortalama bir daire sahibi olmayı hayal edenler için en az 200 bin TL bir masraf söz konusu olmakta.

Anadolu Yakası…

İstanbulda ucuz daire nerelerden kaç paraya alınır

İstanbulda ucuz daire nerelerden kaç paraya alınır

Anadolu Yakasında ise en ucuz satılık daireler Sancaktepe, Sultanbeyli semtlerinde yer almaktadır. Birim metrekare fiyatlar ise 2 binile 3 bin TL arasında farklılık göstermektedir.

Daire sahibi olmanın her geçen gün zorlaştığı ülkemizde bu zorluğu en çok İstanbu’da ev sahibi olma hayali kuranların çektiğini söylemeliyiz. Zira İstanbul dışında aklınıza gelen her şehirden oturmak amacı ile almak istediğiniz ev fiyatlar en çok 200- 300 bin TL olacakken, bu fiyatla İstanbul’da ancak en ucuz daire sahibi olabilirsiniz.

Peki İstanbul’da en pahalı semt hangisi? İşte bu sorunun cevabını bir diğer yazımızda bulabilirsiniz.

Pin It

İstanbul’da En Ucuz Satılık Daireler Hangi Semtlerde 2017-2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir