İstanbul’da En Lüks İlçeler (Semtler)

İstanbul’da magazin gündeminde duyduğunuz ünlülerin oturdukları en lüks semtler İstanbul’da nerelerde yer almakta, en lüks İstanbul ilçeleri nereler hep birlite İstanbul’un en lüks ilçelerini ve semtlerini tanımaya başlayalım:

ÜsküdarÜsküdar

  1. tercihimiz itiraf edelim ki biraz duygusallıktan kaynaklandı. Kız Kulesinin ayrı bir önemi bizler için olduğundan Üsküdar’ı ilk olarak açıklama ihtiyacı duyduk. Kız Kulesi karşısında müthis restorantların yer aldığı veya sahilde çekirdek çitleyebileceğiniz muhteşem bir manzaraya sahip olan Üsküdar, Marmaray, vapur ulaşımı gibi alternatiflerle İstanbul’un gözde ilçelerinden biri olmakta.

KuzguncukKuzguncuk

Eskiyi yad etmek isteyenlerin, arnavut kaldırımlarda yürüyüp nostajik evlere bakarak iç geçireceği iyi bir tercih olacaktır. Objektif bakmak gerekirse Üsküdar’a olan duygusallığımız olmasa sakinliği ve güzelliği yönünden Kuzguncuk rahatlıkla tercih edilebilir.

AtaşehirAtaşehir

Lüks ilçeler dedikten sonra gökdelenlerin merkezlerinden olan Ataşehir’i söylememek büyük hata olurdu. Özellikle yapılan finans merkezi ve çevresi tam bir avrupa havası katmış durumda.

emirganEmirgan

Her hafta sonu gelin-damatların en güzel albüm oluşturmak için gittiği Emirgan’da bir ömür geçirmek emin olun size çok şey katacaktır. İstanbul’un hem hızlı gece hayatına hem de doğasının güzelliğine yakın olmak isteyenler için çok iyi bir tercih olarak karşımıza Emirgan çıkmaktadır.

beyoğluBeyoğlu

İstanbul’da gece ve gündüz kavramının yaşanmadığı her saat gezen birilerini görebileceğiniz Beyin oğlundan ismini alan bu güzide yerde her akşam yürüyüşten sıkılmayacağınızı düşünmekteyiz, zira her saat yüz binlerce farklı sima ile karşılaşacaksınız.

tarabyaTarabya

İstanbul’u az çok bilenler ısrarla Tarabya’yı arıyordur nerede diye, işte burada 🙂 Restorantları, manzarası hatta şarkılara konu olan müthiş atmosferi ile Avrupa yakasında oturmak isteyenler için gayet mantıklı bir tercih olacaktır.

Seçimlerimiz konusunda subjektif davrandığımız doğru, İstanbul’un bir çok lüks yeri bulunmakta, sizde kendi fikirlerinizi yorumlar kısmından rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Pin It

İstanbul’da En Lüks İlçeler (Semtler)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir