Isınmayan Odaya Petek Nasıl Eklenir

Petek Arkası Isı Yalıtımı İçin Folyo

Petek Arkası Isı Yalıtımı İçin Folyo

En büyük problemlerden birisi ısınmayan odalardır. Çünkü bazı ustalar bilerek veya bilmeyerek odayı ıstacak yeterlilikte petek takmazlar. Isınmayan ev için ise en mantıklı çözüm petek eklemektir. Eğer tesisat borylarınız duvar üstünden geçiyorsa işiniz çok kolay, alacağınız bir peteği ustanıza 30 dakika gibi kısa bir sürede entegre edebilirsiniz. (Hatırlatmakta fayda var ortalama metrelik petek fiyatı 110 TL civarı olup musluk ve u boruları ile birlikte ortalama 140 TL gibi bir rakama ulaşmaktadır.)

Peteğinizi tesisata monte ederken lütfen peteklerdeki suyunuzu boşaltma vanasından boşaltınız ve kombiye su gelen vanayı kapatmayı unutmayınız.

Peki doğalgaz su tesisatı duvar içinden geçiyorsa ne yapılacak? Bunun için biraz uğraşmak gerekecek. Zira acemi ustalar gereksiz kırma yaparak hem kendilerine fazladan zahmet çektirebilir hemde gereksiz zaman kaybınıza neden olur. Peteğin entegre edilecek yeri usta tarafından iyi ayarlanmalıdır. Bundan sonra ki süreçler üste açıkladığımız gibi devam etmelidir.

Özetlemek gerekirse ısınmayan odaya petek eklemesi kolaylıkla yapılabilir ve büyük faydasını görürsünüz. Ayrıca tavsiyemiz güney cephesinde ve kombinye en yakın yeri oturma odası yaptığınızda çok büyük bir avantaj yakaladığınızı göreceksiniz.

Popüler Başlıklar:

  • kalorifer
  • kalorifer peteği ekleme yapılır mı
Pin It

Isınmayan Odaya Petek Nasıl Eklenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir