Isı Yalıtımı Masraflarını Kim Öder

Ülkemiz genelinde enerji kaybının yaşanmaması ve ekonomik anlamda tasarruf edilebilmesi için tüm binalarda yalıtım yaptırma zorunluluğu getirilmektedir. Kısa bir süre içerisinde ülkemizin birçok noktasında doğal gaza geçişlerin tamamlandığını söyleyebiliriz. Çevre kirliliğinin önlenmesinde büyük oranda katkı sağlayan doğal gaz kullanımlarında tasarruf konusu da büyük bir önem taşımaktadır.

yaptırılması süreci bina yönetimlerinin aldıkları kararla birlikte başlamaktadır. Bu aşamadan sonra ısı yalıtımı giderlerinin kimin sorumluluğunda olduğu kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Hiç bir tartışmaya yer vermeksizin ısı yalıtımı gibi tüm bina demirbaş giderleri ev sahiplerinin sorumluluğunda yer almaktadır.

Bu ücretin aidatla birlikte ödenmesi durumunda bile kiracılar ev sahiplerinden bu giderleri talep etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda karşılaşılması durumunda bina yönetimlerinden resmi demirbaş giderleri dökümü talep edilebilmektedir.

Ev sahibinin kiracısına ödemek zorunda olduğu bu giderler hiç bir şekilde kiracının sorumluluğunda yer almamaktadır. Özellikle kiracı olarak oturan kişilerin evlerini değiştirmeden önce yönetimle görüşüp demirbaş gider tablosunu almaları tavsiye edilmektedir.

ısı yalıtımı giderleri

Pin It

Isı Yalıtımı Masraflarını Kim Öder

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir