İnşaat Harcı Nasıl Temizlenir

İnşaat Harç Temizliği

İnşaat Harç Temizliği

İnşaat halinden yeni çıkmış bir ev alanlar veya yeni bir eve taşınanların en büyük derdi temizlik konusudur. Bunun için bazı püf noktalar bilinmezse işin içinden çıkılmaz.

Önce kendi sağlığınız

Yeni inşaat alanından çıkan bir yerde temizlik yapmadan ilk önce kendi sağlığınız için toz maskesi, eldiven vb. şeyleri mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle alerjisi olan bazı insanlar sırf bu toz vb. şeyler yüzünden büyük sıkıntı yaşayabilir.

Büyükten Küçüğe

İnşaat halinden yeni çıkmış bir evin temizliği için en temel prensib ise ilk önce en büyük parçaları temizlemektir. Moloz vb. şeyler gibi. En çok karşılaşılan harç pisliği için elinizi veya elektrik süpürgesini kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Bunun yerine ıspatula gibi kazıma işini rahat yapabileceğiniz araçlar en mantıklı olandır. Özellikle nalburlarda veya büyük ev eşyaları satan yerlerde alabileceğiniz özel derzfay gibi ürünler alabilirsiniz. Kazıma işleminden sonra, el süpürgeleri ile temizleme yapılabilir. Eğer harc vb. kalıntılar iyice temizlenmişse en son nokta olarak elektrik süpürgesi devreye girebilir. Çünkü harc vb. şeyler makineye zarar verebilir. . En sonra çekpas temizliğine girişilebilir.

İnşaat Temizliği

İnşaat Temizliği

Pin It

İnşaat Harcı Nasıl Temizlenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir