İkinci El Mobiya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. El Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. El Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütçesi kısıtlı olup mobilya ihtiyacını gidermeye çalışanlar için spotçu veya bizzat sahibinden satılan ikinci el mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili ayrıntılı yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Garantili Ürünler:

Sakın ola mobilyanın garantisi olur mu demeyin. Zira vatandaş almıştır,garantili büyük markalardan mobilyalar, tayini vb. özel bir durumu çıkmıştır eşyalarını satmak istiyordur, bu tür eşyalar hem çok daha uygun fiyatlı hem de çok daha fazla kaliteli olacaktır.

Kim Tarafından Kullanıldığı Önemli

Ailelerin kullandığı eşyalar diğerlerine göre dahaz az deforme olmuş durumdadır. Bu noktada spotçulardan dahi mobilya alırken kim tarafından kullanıldığını sormaktan çekinmeyin.

Deforme Olmaya Dikkat

Özellikle çekyat, yatak vb. yaylı, süngerli mobilyalarda deforme olmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Kısa sürede bu tür mobilyalar kullanılmaz hale gelecektir.

Sunta mı Medefe mi?

Özellikle TV ünitesi, kütüphene vb. tahta ağırlıklı mobilya tercihi için, sunta dan ziyade daha dayanıklı olan medefe tercihinde bulunmanız oldukça önemlidir. Çizik vb. şeyler ister istemez olacaktır, bunların cila ile düzeltilebilir derecede olması durumunda o kadar takılacak konular olmadığını, önemli olanın iskeletin dayanıklı olması gerektiğini belirtelim.

2. El Mobilya Aırken Bilinmesi Gerekenler

2. El Mobilya Aırken Bilinmesi Gerekenler

Pin It

İkinci El Mobiya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir