İkinci El Kombi Almak Mantıklı mı

Sıfır fiyatlarında ki artış vatandaşları ucuz kombi için farklı arayışlar içerisine soktu. Peki ikinci el kombi almak mantıklı mıdır? Çıkma kombi tercih edecekler için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Bu soruların detaylı cevabını sizlerle paylaşacağız.

Garantisi Devam Ediyor mu?

Farklı nedenlerden dolayı kombisini değiştirmek isteyenler ve/ veya evi yıkılacak olup kombisini ikinci ele satan bir çok vatandaş olmaktadır. Garantisi devam eden ve minimum yıl boyunca size masraf çıkarmayan çok eski olmayan ( burada eskilikten kastımız 5 yıllık veya daha az kullanılmış kombiler) yeni nesil yoğušmalı kombi tercihiniz olabilir. Bu noktada çıkma ortalama bin 500 TL civarında olup bu bûtçenizi ašmamayı tavsiye ederiz. Zira sıfır bir kombi 3 bin 500, 4 bin TL civarında olup 3 – 5 veya 7 senelik.garanti sunmakta.

Özellikle çok bûyük evler için alınmış düşük enerjili kombi denk geldiğinde kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Örneğin 150 metrekare bir eve 0 kW bir kombi alıp bu yeterli geediğinde aynı ay veya yıl içinde satmak isteyenler için oldukça makul ve sıfıra yakın kombi sahibi olabilirsiniz.

Üretim Yılı ve Serisi

Alacağınız kombinin üretim serisi ve ilk piyasaya çıkma tarihine bakınız. Bir kombi 10 yıl önce üretime girmiş ve eski tip çalışma prensiplerine sahipse çok fazla alma taraftarı olmayınız. Bulduğunuz ikinci el kombi ilk ûretimi son 3 yıl içerisinde yapılıp temiz kullanılmışsa almak yine mantıklı diyebiliriz.

Pin It

İkinci El Kombi Almak Mantıklı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir