İdeal Salon Kaç Metrekare Olmalı

En Zarif Salon İçin Ev Nasıl Döşenir

En Zarif Salon İçin Ev Nasıl Döşenir

İdeal bir ev kaç metrekare olmalıdır sorusuna genel olarak olarak ideal ev kaç metrekaredir tıklayınız yazımızda değinmiştik, yoğun ilginiz sonrası bu konuyu daha detaylı olarak açıklama ve salon döşeme fikirlerini sizlerle paylaşma gereği duyduk. Tercihte bulunacağınız salon için 2 çocuklu bir aileyi baz alarak yorumlarda bulunacağız.

İlk olarak ideal bir salon dikdörtgen ebatlarına yakın olursa güzel olur. Özellikle 4 metreye 6 metre çapında en az bir salon sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Yani en az net  24 metrekare ve daha büyük salon tercihleri oldukça makul olacaktır. Zira hem oturma grubu hemde yemek takımı için salonunuz bu şekilde olmalıdır. Birde yemek takımını kapıya yakın bir şekilde döşemekte fayda bulunmaktadır. Özellikle mutfaktan gelen yemeklerin az çaba ile masaya yerleştirilmesi bu bağlamda oldukça önemlidir.

Ya Dikdörtgene Yakın Değilse

Ev salonu için ideal ölçülerin dikdörtgen biçiminde olması önemlidir dedik, fakat bütçenize uygun bir ev için salon istediğiniz gibi değilse ev almaktan vazmı geçeceksiniz. Tabi ki hayır. Bunun için yemek masasından feragat edebilir veya köşem tarzı koltuk takımları tercihinde bulunabilirsiniz. Bu bağlamda köşem koltuk takımları sizler için oldukça mantıklı olacaktır.

Özetleyecek olursak yaşadığınız kişi sayısıyla orantılı olmak üzere 2 çocuklu bir ev için en az 25-30 metrekare net büyüklükteki salon tercihinden bulunmanızı tavsiye ederiz.

Salon İçin Uygun Renkler

Salon İçin Uygun Renkler

Pin It

İdeal Salon Kaç Metrekare Olmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir