Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Genç odası için dekorasyon önerilerini

olarak maddeler halinde sizlerle paylaşacağız.

Mobilya Tercihi

Bellona, Alfomo, İder, Çilek gibi büyük markaların katalogları oldukça ilgi çekici. Bunun yanı sıra sizlerle paylaştığımız mobilya tercihlerinde özel tasarımlarda hoşunuza gidebilir, peki mobilya tercihinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Öncelikli olarak ranza ile odanızı dekore etmek istiyorsanız odanızı yaşınıza uygun cıvıl cıvıl kombin seçenekleri ile donatmalısınız. Özellikle açık mavi, bayanlar için ise özellikle pembe ve tonlarını tercih edebileceğiniz genç odası mobilyaları için bir kaç seçeneği sizlerle paylaşıyoruz.

Çilek Genç Odası Mobilya Modelleri

Çilek Genç Odası Mobilya Modelleri

Oda Renk Seçimi

Erkek genç odaları için favori renk kum beji, mavi tonlar, somon olarak öne çıkarken, genç kızlar için turanj, pembe ve tonları lila renk kombinleri oldukça şık duracaktır. Tabi ki mobilyalarınızın seçim yaptığınız renk ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Örnek olarak şu görselleri sizlerle paylaşabiliriz:

Aydınlatma Seçenekleri

Genç odası aydınlatma seçenekleri için spot ışıklandırma veya yandan aydınlatma seçeneklerini gözden geçirmelisiniz. Gösterişli avizeler yerine bu tarz ışıklandırma hem odanızı daha şık gösterecek hem de genç odası tarzına daha uygun olacaktır. Bunun için boya, badanadan önce bir tesisatçıyı spot aydınlatma seçeneği ile ilgili altyapıyı yapması için ayarlamalı, sonrasında zemin parkesini isterseniz yaptırmalı en son odanızın boya-badana işlerine başlamalısınız. Aydınlatma seçeneği için farklı tarz arayanlar görsellerimizi inceleyebilir:

Perde eve Halı Seçimi

Stor veya jaluzi tarzı perdeler odanızın genç odası olduğunu çok anlaşılır kılacaktır. Mobilya rengi ile birlikte odanızın boyasına uyumlu olacak biçimde ister desenli isterseniz de rengarenk perde seçimini yapmanızda büyük fayda vardır. Halı seçiminizin mobilyalarınız ve parke rengine uyumlu veya bir ton açık rengi olabilir. İşte birbirinden uyumlu güzel seçenekler:

Pin It

Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir