Fayans Nasıl Parlatılır?

Fayans Temizliği Püf Noktaları

Püf Noktaları

Fayanslar yılların verdiği deformasyon sonrasında eski parlaklığını yitirir. Bunun önlenebilmesi için gayet etkili çözüm yolları bulunmaktadır. Bu noktada kaliteli fayans parlatıcılar ve doğal yöntemler öne çıkmaktadır.

Öncelikli olarak ellerinize güzel bir eldiven geçirmenizi ve temizlik malzemesinin iyi bir şekilde yüzeye uyguladıktan sonra çok iyi bir durulama yapmanızı tavsiye etmeliyiz. Burada ister sıvı püskürtülerbilir isterse krem tarzı olsun sünger yardımı ile ilk olarak iyice zemine uygulanmalı ve durulama suyu olarak ılık suyun tercih edilmesi oldukça mantıklı olacaktır.

Bunun yanı sıra çamaşır suyu, karbonat, sirke, amonyak vb. ürünler ile bu parlatıcı temizlik yapılır. Örneğin en basitini ele alacak olursak, sirkeli- ılık su karışımını kuvvetli bir şekilde zemine uygulayarak iyi bir ılık su durulaması ile gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu noktada hanımların eşlerinden yardım almasını öneririz zira ne kadar güçlü bir şekilde zemine uygulama yapılırsa sonuçlar o denli iyi olacaktır.

Diğer yöntemlerden olan özellikle çamaşır suyu ile parlatma için mutlaka evin hava alıyor olmasını ve vücudunuza temas etmemesinin önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Özellikle çamaşır suyuna karıştırılacak karbonatla temizlemenin daha etkili sonuçlar vereceğini hatırlatmak isteriz. Ayrıca yeni fayans temizliği için tıklayınız.

Bu yöntemleri uygulamadan önce düzenli bir fayans temizliği, fayansların parlak kalma ve deformasyondan korunma süresini mutlaka uzatacaktır. Derz dolgu siyahlaşması ile ilgili temizlikle ilgili diğer yazılarımızıda okumanızı tavsiye ederiz. Zira belirli süreden sonra fayanslar arası derz dolgusunun renginin aşınması çok çirkin bir görüntü oluşturmakta.

Pin It

Fayans Nasıl Parlatılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir