Evin içinden ısı yalıtımı nasıl yapılır

Isı Yalıtımı İle Tasarruf Edin

İle Tasarruf Edin

Evin içinden ısı yalıtımı nasıl yapılır sorusunun cevabını bu yazımızda ele alacağız. Isı tasarrufunun önemi oldukça önemlidir, evin ısınması kadar işinin evin içinde tutulmasında çok önemlidir.

İçerden duvar mantolama

İçerden duvar mantolama için, evin daralmamasi adına 2 veya 3 cm straforlar kullanılır. Straforun duvarı tutması için kullanılan malzemeler aynıdır. (straforla birlikte verilecek, birbirine karıştırılan özel yapistiricilar, bir tür haraç benzer) sonrasında üstüne macun çekilir file bandı ile birlikte, son aşamada son kat macun ile iş biter. Ortalama 80 metrekarelik bir ev için 3 günde bu iş biter. (anlamanıza bağlı olarak iş uzun da sürülebilir)

Çift cam

Kesinlikle ısı tasarrufu için yapmanızı tavsiye ederiz. Havanin iyi bir ısı yalıtkanı olma özelliğinden yararlanarak ısı kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca cam ve balkonlara isi yalıtım bantları cekmenizide tavsiye ederiz. Nalburlarda çok cüzi bir ücrete satılmakta olup, bir yıl boyunca rahatlıkla koruma sağlayabilir.

Parke altına strafor

Tahta zaten iyi bir ısı yalıtkanıdır, birde altına strafor konuldugunda ozellikle 2. Katta oturup evinde çıkma boşluğu bulunanlar için oldukça avantajlı sonuçlar doğurabilir. Peki isi yalitiminda iç cephe mi dış cephe mi daha avantajlıdır? Bir sonraki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

ısı yalıtımı giderleri

Pin It

Evin içinden ısı yalıtımı nasıl yapılır

4 - “Evin içinden ısı yalıtımı nasıl yapılır

  1. oda içerısınden odanın boya rengını bozmadan yanı diş cepeyı izole yaparken dişcepe olmayan duvarın rengını aynı renkde izole varmı izolenı ustune sadace boya yacam odadan alçi sıva olman yapmak istıyorum bılgı ala bılırmıyım

    • Gökhan 18 Ocak 2017 at 15:19 - Reply Author

      Sinan bey yapacağınız izolenin üstüne file ve macun çektirdikten sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz, izole çeşitleri olarak her tonda ulaşılabilecek ürün var mı bilmiyorum ( kesinlikle yok demiyorum ama bildiğim kadarıyla yok)

  2. Gökhan Bey Benim evim 28 yıllık bir daire çift taraflı tuğla örülmüş arasinda köpük vardeniyor.mmontalama yapmaya gerek var mı. Bir de Bodrum katın çok soğuk geliyor nasıl bir izalasyon yapiilabilir

    • Hacı Bey ısıa probleminiz yoksa gerekli değil ama faturanızı azalmanızda mutlaka etkisi olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir