Evi Yağıştan Zarar Gören Vatandaş Ne Yapmalı

Eve herhangi bir yaş dolu fırtına ve benzeri doğal afetten zarar gören vatandaş ilk etapta evinin hasarlı fotoğraflarını çekmeli, bu fotograflarla birlikte bağlı bulunduğu kaymakamlıkların sosyal yardımlaşma bölümüne, belediyelere gerekirse Mahalle muhtarlarına başvuruda bulunmalı.

Evin Zarar Görmüş Fotoğrafları Çekilmeli

Doğal afetlerden zarar gören vatandaşlar gıda yardımından maddi yardıma kadar birçok yardım talebinde bulunabilir. Bu yardımı alabilmek için fotoğraflarla beraber ilgili bölüme dilekçe verilir. Mağduriyet anlatılır sonrasında Kaymakamlık ve veya belediyelerce bilirkişi gelir evi inceler ve gerekli işlemler prosedür çerçevesinde ilerler.  Her şeyden önemlisi vatandaşlar mağduriyetinin giderilmesi için evin zarar görmüş şeklini mutlaka fotoğraflandırmalı sonrasında yetkili birimlere bunu bildirdikten sonra çok acil olan onarımları yapmalıdır.

Özetlemek gerekirse yardım alabilmek için vatandaşlar mağduriyetlerini yetkili makamlara bildirmeli, herhangi bir onarım çalışmasında girişmeden önce evin hasar görmüş kısımlarının fotoğraflarını mutlaka elinde bulundurmalıdır. Hepinize geçmiş olsun

Pin It

Evi Yağıştan Zarar Gören Vatandaş Ne Yapmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir