Evde Koronavirüs Temizliğinin Püf Noktaları

Dünya genelinde koronavirüs salgını maalesef tüm hızıyla devam ediyor. Yurdumuzda 14 günlük izolasyon sūrecinde nasıl bir yapılmalı bu makalenizde sizlerle paylaşacağız.

Evimizi koronavirüsten temizlemek için özenli bir temizlik šart. Ancak önemle vurgulamakta fayda var ciddi temizlik demek bütün kimyasalları karıştırıp uygulamak değildir. Evimizin temizliğini bu şekilde yapmamız kimyasalların tepkimeye girerek ortaya zarar verici etkilere yol açabilir.

İdeal bir temizlik için ilk olarak kendi güvenliğiniz için maske ve eldiven kullanmayı ihmal etmemelisiniz. İlk olarak  evin tozunu almak için elektrik süpürgesi kullanılabilir. Daha sonra sıcak bir suya sirke eklenerek yüzeyler silinebilir. Burada sirkenin kokusundan muzdarip olanlar için biraz kokulu deterjanın eklenebileceğini söyleyebiliriz. Oran olarak ise çok milimetrik bir hesaba takılmamanızı tavsiye ederiz. Örneğin yarım kova suya bir çay ya da su bardağı sirke eklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında evinizi temiz suyla durulamak oldukça güzel olacaktır.

Kıyafetleri sıkça yıkamak, zorunlu olarak dışarı çıkmak zorundaysak eve gelir gelmez üzerimizi çıkarıp hem elbiseleri yıkamak hem de kendi kişisel temizliğimizi yapmak oldukça önemlidir.

Bunun yanı sıra bulaşıkları elde değil makinede yıkamanız sterilizasyon açısından önemlidir. Evinizi bolca havalandırmakta keza öyle. Eğer ki evinizde dışarı girip çıkan insan varsa bu temizliği gün aşırı yapmanız faydalı olacaktır. Şayet ailecek karantinasındaysanız bir gün temizliği yapıp 1 gün mola verebilirsiniz.

Pin It

Evde Koronavirüs Temizliğinin Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir