Ev Kurmak Ne Kadara Mal Olur 2021

2021 yılında döviz etkisiyle bir çok ürüne olduğu gibi kurmak için gerekli olan eşyalara da zam geldi.  Bu yazımız da sizlerle 2+1 bir için ortalama kaliteli ürünlerin fiyatlarını paylaşmaya çalışacağız. Her yıl bu yazıyı kaleme alırken şu örnekle başlarız, sizde takdir edersiniz ki 3 bin TL bir Buzdolabı olduğu gibi 20 bin TL ‘lik bir Buzdolabı da mevcuttur. Buradan hareketle beyaz eşyadan tutunda oturma grubuna kadar bir çok büyük eşyanın yanı sıra mutfaktaki çatal,  bıçağa kadar her şey için ortalama fiyatları sizlerle paylaşacağız. Bir çok markanın 2021 yıl ürünleri ve fiyatları şekillendi, işte bütün detaylar…2014 Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

2021 Yeni Kuracaklar İçin Seçenekler

En büyük kalemlerden başlayacak olursak, beyaz eşya seçeneği için depo hizmeti sunan ( Evlenmeden önce alacağınız eşyaları saklayıp istediğiniz tarihte istediğiniz yere teslim etme seçeneği) firmaları tavsiye ederiz. Genel olarak Çamaşır  Makinesi için 7  Kg.  A+++ plus  enerji sınıfı 3 bin TL , Bulaşık Makinesi 4 Program Tek sepet özellikli ve kısa yıkama programlı A  enerji sınıfı seçeneği 2 bin 500 TL ,  İki kapılı orta büyüklükte A+++ plus enerji sınıfı buzdolabı 5 bin TL civarında olup toplamda 10 bin 500 TL ayırmanız mantıklı olacaktır. Bunun yanı sıra aldığınız ürünlerin garantisine dikkat etmenizi 3 + 4 opsiyonlarla 7 yıl garanti seçeneğini değerlendirmenizi söyleyebiliriz. Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Yeni Ev Kuracaklar İçin Seçenekler

Diğer mutfak eşyalarında ise 270 parça tabak, çatal vb. her şeyi içeren bir takım için ortalama 3 bin 500 TL, 4 bin TL bütçe ayırmanız yararlı olacaktır.  Fırın, Davlumbaz ve Ocak seti için ise 3 bin TL ‘lik bütçe ayırmanız gerekecektir. Tv seçeneği olarak 82 ekran Led  TV ‘ler için 4 bin TL ayırmanız yararlı olacaktır. Tv üniteleri için ise bin  TL‘ ye orta kaliteli bir ürün bulabilirsiniz.

 

Yeni Ev Döşeyeceklere Alternatifler

Yeni Ev Döşeyeceklere Alternatifler

Mutfak bölümü için yemek odasını ortalama 5 bin TL’ye alabilirsiniz. Oturma grupları ve kanepeler için toplamda 10 bin TL bütçe yeterli olacaktır. Yatak odası için 10 bin TL  bütçemizi buraya ayırmak mantıklı olacaktır.

Hesaba katmada genelde unutulan halı ve perde için ise fiyat çok değişkendir, özellikle güpürlü diktirmek isteyenler için bir yatak odası parası gözden çıkarmanız gerekecekken, ortalama hazır olarak satılan bir perde için 2 bin TL halılar için de 2 bin TL ayırmanız yararlı olacaktır.

(Fırın (500 TL), Tost makinesi (500 TL), ütü (350 TL), ütü masası (150 TL), elektrikli süpürge (bin TL), mutfak robotu (500 TL), mikser (250 TL) ile bir evde temel olarak gerekli şeyler tamamlanabilir. Tabi ki bunlara çamaşır askılığından mandala kadar bir çok küçük ayrıntı ekleyebiliriz ancak bunları zaten bir çok gelin çeyizinde getirdiği için bu noktaları es geçiyoruz.)

Bunun dışında 20 bin TL gibi fiyatla çeyiz paketi alabilirsiniz ancak burada ürünlerin kullanışlılığı sorun oluşturabilir bunu kesinlikle unutmamanızı, ürün kalitesinden anlayan tecrübeli tanıdıklarınızdan bu anlamda yardım istemenizi tavsiye ederiz. Alacağınız beyaş eşya, elekronik cihazlarda mutlaka uzun vadeli garantili ürünler tercih etmenizde fayda olacaktır.

2+1 ev kuracak bir aile için eşya fiyatlarının ortalaması, 50 bin TL’yi bulacaktır. Yazının başında söylediğimiz gibi bu 50 bin TL 150 bin TL ve daha fazlasına da çıkabileceği gibi 20- 30 bin TL’ye kadar da inebilir.

Popüler Başlıklar:

  • Ev düzmek ne kadara mal olur 2021
  • 2022 bi ev kaç paraya düzülür
  • fl studio ne kadara mal olur
  • sıfırdan 2021
Pin It

Ev Kurmak Ne Kadara Mal Olur 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir