Ev Kurmak Kaç Paraya Mal Olur 2017

Ev kurmak için gerekli para miktarı oldukça değişken olmakla birlikte sizlerle ortalama olarak 2+1 daire için kaç TL gerekli olduğunu paylaşacağız. Öncelikli olarak beyaz eşyalarınızı kredi kartı ile taksitle, mobilyalarınızı peşin para ile en uygun fiyata almanızı tavsiye ederek yazımıza başlayalım.

Beyaz Eşya

Beyaz eşyaların fiyatları hemen hemen standart olduğundan taksitle almanız sizleri birazda olsa rahatlatır. Sizlerle kalite olarak paylaşacağımız markalar Siemens,  Bosch olmakla birlikte 4+3 yıl garanti veren diğer markaların kampanyalı ürünlerinden de faydalanmanızı tavsiye ederiz. Çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı ve ocak seti ile birlikte yaklaşık olarak 7 bin 500 TL bir bütçe ayırmanız durumunda yarar olacaktır.

Mobilyalar ve Oturma Grupları

TV ünitesi (500TL), kitaplık (200TL),  salon için oturma grubu (3 bin TL), oturma odası için 2 tekli çekyat için (1500 TL) ortalama olarak  5 bin TL ayırmanız durumunda yeterli olacağını düşünmekteyiz.

2014 Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Yatak Odası Takımı

Yeni ev döşeyecekler için yatak odası takımları gardrop, baza, yatak, başlık vs… ortalama 4 bin TL den üst sınır olarak 10 bin TL‘leri aşan fiyat skalasına sahiptir diyebiliriz.

Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Yemek Odası

İlk olarak mutfak için A’dan Z’ye kadar 150 parça çatal, bıçak, tencere, tava setleri ortalama olarak 2500 TL civarında bir rakama gelmekte hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir tercih olmaktadır.

Yemek masa takımı içinde ortalama bin TL ayırmanızda yarar olacaktır.

TV Fiyatları

82 ekran bşr LCD TV için ortalama bin 500 TL ayırmanız yeterli olacaktır.

Yeni Ev Döşeyeceklere Alternatifler

 

Halı ve Perde Fiyatları

Halı ve Perde seçeneklerinde 2+1 daireler için ortalama 2 bin 500 TL perde, bin TL ise halı giderlerine ayırmanızda yarar olacaktır.

Bazı firmaların bütün eviniz için 15 bin TL gibi fiyatlar çıkarmasına kısa vadeli bakıyorsanız tercihler arasında bulundurmalısınız zira verilen ürünler uzun yıllardan ziyade bir kaç yıl sonra yenilenme gereği hissettirecektir. Sizler için paylaştığımız ortalama fiyatlardan tercih edeceğiniz kaliteli ürünler ise daha uzun ömürlü olacaktır. Toplamda ise sıfırdan ev döşeyecekler için 2017 yılında 30bin TL ile 40 bin TL’ye yakın bir bütçe ayırmalarında bunun 20 bin TL’si peşin olarak aldıklarında indirimi daha fazla olacak mobilyalarda tercih ederken, elektronik eşyalarda ise kredi kartı ile takistlendirmeleri durumunda gayet mantıklı olacağını da belirterek yazımıza son vermekteyiz.

 

Pin It

Ev Kurmak Kaç Paraya Mal Olur 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir