Ev Kirasının En Ucuz Olduğu İzmir Semtleri

İzmirde Kira Fiyatları

İzmirde Kira Fiyatları

Bildiğimiz gibi İzmir, ülkemizin en güzel doğal yaşam alanlarına sahip olan illerinden birisi. Mavi denizi ve yemyeşil doğasıyla Türkiye’nin havaisi olarak bilinen İzmir’de yaşamak için, elbette öncelikle bir ev bulmamız gerekiyor. Fakat bu cümle her ne kadar bir çırpıda söylense de, aslında meşakkatli bir iş. Zira ev bulmak oldukça zor olmanın yanı sıra, uzun incelemeler yapılması gereken bir iş. Çünkü kira fiyatları semtlere göre, semtlerin fiyatları ise konum vb. faktörlere göre değişiklik gösteriyor. Bakalım güzel İzmir’de en uygun kira koşulları nerelerde ne düzeyde yer alıyor.

İzmirde En Ucuz Kiralık Evler Nerede

İzmirde En Ucuz Kiralık Evler Nerede

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, kira düzeyleri zaman geçtikçe hemen hemen her ilde olduğu gibi İzmirde’de son yıllara göre %10 artış göstermiş. En çok artışı gösteren semtlerden birisi Manavkuyu iken (%42), buralarda ev tutmak ev almak kadar zor bir hale gelmiş. Bunun gibi birçok semtte şuan kiralar artış göstermekte.  En uygun kiraların bulunduğu yerler listesinde ise Nergis, Şemikler, Alayköy, İşçi Evleri, Akıncılar, Yeni Kale, Atıfbey, Narlı gibi semtlerde daha uygun olduğunu görüyoruz. Yapılan araştırmalara göre kiraların en düşük olduğu yerlerden birisi olarak gözlenilen bu semtleri, Hürriyet,Atatürk,Yeşil,Örnekköy ve Eğitim takip ediyor.

İzmirde En Uygun Kiralık Daireler

İzmirde En Uygun Kiralık Daireler

Yukarıda saymış olduğumuz semtlerin bazılarının merkezi kesimlere yakın olması dolayısı ile her ne kadar istatistiksel olarak kirada düşüş gösterseler de, bulundukları fiyatların yüksek olmaları da bir ihtimal. Genel itibari ile çok merkezi yerleşim yerleri aramıyorsak, Çiğli, İstasyonaltı, Harmandalı, Menemen, Egekent gibi yeni gelişmekte olan yerleşim birimlerinde kiralar biraz daha uygun. Yeni yapılmakta olan bazı semtlerde ulaşım ve sosyal alan her ne kadar kısıtlı olsa da buralarda kiralar oldukça makul. Buralardaki kira fiyatlarının çok kısa bir süre içerisinde diğerlerine yetişecek olması ve beş yıl içerisinde tamamen yapılanması ise kuvvetli bir ihtimal. Ayrıca kiralar hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki grafiği incelemenizde fayda sağlayabilir.

İzmir Semtlere Göre Kira Fiyatları

İzmir Semtlere Göre Kira Fiyatları

Popüler Başlıklar:

  • izmirde nereden ev alınır
  • izmirde ucuz kiralık evler
  • izmirin en ucuz semti
  • izmirin en ucuz ilçesi
  • bakida en ucuz kiraye evler
Pin It

Ev Kirasının En Ucuz Olduğu İzmir Semtleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir