Ev Kiralarken Dikkat

Ev Kiralarken Dikkat

Günümüzde özellikle genç yaştaki kişiler ev sahibi olmaktansa kirada oturmayı tercih etmektedirler. Bilindiği üzere yaşam koşulları sebebiyle kişiler sürekli olarak yer değiştirme durumunda kalabilmektedirler. Bu sebepten dolayı da ülkemizde ev alanların daha çok emeklilik yaşına gelmiş veya yaşayacağı yer kesinleşmiş kişilerdir.

Bir ev kiralarken dikkat edilmesi tavsiye edilen birçok nokta bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmediği taktirde ilerleyen süreçlerde istenmeyen durumlar meydana gelebilir. İlk olarak ev kiralarkenkiralayacağınız evi kendi gözlerinizle incelemeniz gerekir. Online internet üzerinden yapılan kiralamaların sağlıklı olduğu söylenemez. Karar verdikten sonra en önemli husus dır. Her şeyin açık ve net bir şekilde yazıldığı kontrat sizin faydanıza olacaktır.

nın giderek arttığı şu günlerde tartışmaların büyük bir bölümünün ndan dolayı meydana geldiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Buna fırsat vermemek için kontrat yaparken her yıl ne kadarlık bir artışın yapılacağının net bir şekilde belirlenmesi tavsiye edilir. Bunun haricinde bilindiği üzere ev sahipleri tarafından depozito olarak belirli bir miktar alınmaktadır. Depozitonuzu evden çıkarken geri alabilmeniz için ise eve her hangi bir zarar vermemeniz gerekir. Buna bağlı olarak da evi kiralamadan önce evin eksikliklerini kontratta belirtmeli ve çıkarken de buna göre değerlendirme yapılmasını sağlamalısınız.

kira kontratı zorunlu mu

Pin It

Ev Kiralarken Dikkat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir