Ev Fiyatları Düşer mi 2021

Düşer mi 201 yılı için 2 farklı nokta göz önünde olacak.

1- İnşaat maliyetleri USD bazlı olarak artacak, demir, çimento, kapı, pencere, fayans, kum… kısacası iğneden ipliğe USD bazlı artış gösterecek buna bağlı olarak fiyatlarında artış beklenecek diyebiliriz, ancak burada 2. noktayı şu şekilde açıklayacak olursak;

2- Krediler düşmezse (ki düşmesi orta vadede çok zor) nakit parası olmayıp, hayali kuranlar buna sadece hayal diye bakacak, bu nokta da talep azalacak, mevcut arz fazla, haliyle fiyatlar ne kadar yükselirse yükselsin, satış olmayacak. Bu da müteahhitleri ve emlakçıları fiyat düşürmeye götürecek, dediğimiz gibi kredilerde bir düşüş olmazsa (ki bir kez daha fikrimizi söyleyelim şu süreçte orta vadede yani en az mart, nisan ayına kadar kredilerin artması olağan olur düşmesi çok zor… mart, nisan ayı gibi bu mihmalde isterseniz bu tarz bir yazı daha ele alabiliriz, bunu yorumlarda söylemeniz yeterli olacaktır)

Özetlememiz gerekirse, maliyetler artmasına rağmen, alım gücü zayıflaması ve yükselen kredi faizleri neticesinde 201 yılı için kelepir fiyatlı daireler karşımıza çıkacaktır. Fiyatlar tabela üzerinde yüksek gözükmesine rağmen satışlar istenilen düzeyde olmadığından kelepir fiyatlı olan ve oturmak için ihtiyacınız olan daireler alma olanağınız.

Not: Bu yazımız bir tavsiye değildir, bütün okurlarımız yapacakları yatırımlar için kendi fikirleri ile hareket ederek oluşacak olumlu ve veya olumsuz bir durumdan kendileri mesuldür.

Pin It

Ev Fiyatları Düşer mi 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir