Ev Düzmek Ne Kadara Mal Olur 2020

düzmek ne kadara mal olur 200 yılı için bu sorunun cevabını bu yazımızda detaylı olarak sizlerle paylaşacağız. Öncelikle belirtilen fiyatlar orta seviyeli ürünler baz alınarak ve 2+1 daire büyüklüğünde bir ev tezahül edilerek belirtilecektir. Tabi ki bu fiyatlardan çok daha pahalı seçeneklerle yekun fiyatı sizce daha fazla olabilir. Bunun tam tersi daha ucuz maliyetler ortaya çıkabilir ancak tercihlerinizde çok fazla kalitesiz ürünler tercih etmemenizi çünkü kısa süre içerisinde tercihlerinizden dolayı mutsuzluk yaşamamanızı göz önūnde bulundurmanızı söylemeliyiz. Ev kurma maliyeti için öncelikli olarak büyük kalemleri sizlerle paylaşıp sonrasında bûtün detaylarıda vermek daha anlaşılır ve yalın olacaktır.

En Büyük Kalem Beyaz Eşya

Tercihiniz peşin fiyatına taksit yapan güvenilir siteler olabilir. Marka ismi bu yazımızda belirtmeyeceğiz çünkü bundan önceki yazılarımızda çokça bahsettik ve sizleri tekrara düşûrüp yormak istemeyiz. Sadece garanti süresine ve servis ağına hizmetine dikkat ederem tercihlerde bulunmanızı tavsiye edebiliriz. Beyaz ešya olarak set halinde çamaşır makinesi ( 10 kg olması tavsiyemiz, ilerisi için yorgan perde yıkayı göz önūne alınız), bulaşık makinesi , buzdolabı ve ocak seti ile birlikte yaklaşık olarak 12 bin 500 TL bir bütçe ayırmanız durumunda yarar olacaktır.

Koltuk Takımı ve Mobilyalar

Bunları maddeler halinde yazacak olursak;

  • TV ünitesi (1500TL),
  • Kitaplık (750TL),
  • Salon için oturma grubu (4 bin TL),
  • Oturma odası için 2 tekli çekyat için (2500 TL)

ortalama olarak  8 bin 750 TL ayırmanızı tavsiye ederiz.

2014 Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Yatak Odası Takımı

kurma maliyetinde öne çıkan bir diğer kalem ise yatak odası olmakta. Yatak odası takımları gardrop, baza, yatak, başlık vs… ortalama 7 bin TL den üst sınır olarak 15 bin TL‘leri aşan fiyat skalasına sahiptir diyebiliriz.

Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Yemek Odası İçin Bûtçe

Bize göre en önemli noktalardan birisi olan yemek odası için önce baštan sona 80 veya 150 parçaya yakın çatal, bıçak, tencere, tava setleri ortalama olarak 3 bin 500 TL civarında bir rakama gelmekte hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir tercih olmaktadır.

Yemek masa takımı içinde ortalama 2 bin 500 TL ayırmanızda yarar olacaktır.

Televizyon Fiyatları

Çok değišken fiyatlar bilindiği üzere mevcuttur ortalama 82 ekran bir LCD TV için ortalama 3 bin 500 TL ayırmanızı tavsiye edebiliriz.

Yeni Ev Döşeyeceklere Alternatifler

 

Kurma İçin Halı ve Perde Fiyatları

Ortalama 2+1 daireyi referans aldığımızı söylediğimizi hatırlatarak, 3 bin 500 TL perde, 2 bin TL ise halı için bûtçe ayırmanızı tavsiye ederiz.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu fiyatlardan daha ucuz bir kurma tabi ki olabikir hatta bir çok firma bütün eviniz için 25 bin TL gibi fiyatlarla bir çok reklam yapmakta. Burada tercihiniz kısa sûreli kalitesiz ûrünler ise bir şey diyemeyiz. Ancak sizler ortalama kaliteli daha uzun ömūrlū ve konforlu ešyalar tercih etmek istiyorsanız ortalama 50- 60 bin TL bûtçenizi ayırmanızda fayda olacaktır.

Pin It

Ev Düzmek Ne Kadara Mal Olur 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir