Ev Döşemek Ne Kadara Mal Olur 2016

Her yeni ev kurma yeni hayaller ve heyecanlar demektir… Maalesef her geçen sene zamlanan eşya fiyatları nedeniyle ev döşemek ne kadara mal olur yazımızın fiyatlarını revize ederek ve yeniden ev döşemek ne kadara mal olur 2016 yazımızı ele alıyoruz.

Yeni evleneceklere her zaman söylenen ‘zor işler’ sözünü açarak yazımıza başlayalım, zor çünkü işin içine girdiğinizde en basitinden bir gırgırdan, en pahalı bir beyaz eşyaya kadar her şeyi hesap etmezseniz, uzmaz çarşıya evdeki hesap. Sizler ortalama fiyatları paylaşacağız, isteyen verdiğimiz fiyatların 10 kat daha pahalısını bulabilirken bazıları da verdiğimiz fiyatlardan %33 daha ucuza piyasa da eşyalar bulabilir, dediğimiz gibi burada ki amacımız bütçesi orta karar olanlar üzerinden gitmektir.   Sizde takdir edersiniz ki 1200 TL’lik bir bulaşık makinası olduğu gibi 15 bin TL ‘lik bir bulaşık makinası da mevcuttur. birde ev büyüklüğüne göre fiyatlar değişkenlik gösterebilecekkern biz 2+1 bir daire için ortalama fiyatları sizlerle paylaşacağız.

2014 Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Öncelikle sıralamayı bozmadan Beyaz eşya ile başlayalım. Öne çıkan markalarımız Bosch, Siemens ve Profilo‘dur. Ortalama olarak  Çamaşır  Makinesi 7  Kg.  A  enerji sınıfı 1250 TL , Bulaşık Makinesi 4 Program Tek sepet Özellikli ve kısa yıkama programlı A  enerji sınıfı seçeneği 1200 TL ,  İki kapılı orta büyüklükte A+ sınıfı 1800 TL civarında olup en az 3 yıl garanti vermekte ve belli bir miktar para karşılığında  örneğin 120 TL civarı ek bir ödemeyle cihazın garantisini 7  yıla kadar çıkarabilirsiniz.  Beyaz eşya kısmını ortalama üçlü paketi 4 bin 500 TL bütçe ayırmanızda fayda vardır.

Yeni Ev Döşeyecekler İçin Seçenekler

Diğer mutfak eşyalarında ise schafer  seti  Tabağından Çatalına her şeyiyle kampanyalı fiyatı 1899TL . Fırın, Davlumbaz ve Ocak seti ise Siemens  veya Arıston ‘un 1800 TL ‘lik seçeneğidir.

Televizyon olarak çok iyi markalar var tabi ki örneğin Sharp  ama fiyatları biraz daha makul olduğundan 3 yıl garantili bin TL ‘ye 82 ekran Led  TV ‘ler çok rahat bulabilirsiniz.  Marka ismi vermek gerekirse Samsung ,Philips veya bir başka olabilir , önemli olan garanti süresi ve servis ağıdır. Tv üniteleri ise abartmamak koşuluyla 500-700 TL ‘ ye orta kaliteli bir ürün bulabilirsiniz.
Yeni Ev Döşeyeceklere Alternatifler

Mutfak kısmı özellikle bayanların zamanının büyük kısımlarını geçirdiği yerler olarak dikkate almak gerekirse,  Kelebek, Uzay ‘ın ve farklı model seçenekleriyle ortalama 2-3 bin TL olarak sayabiliriz.

Ve Oturma grupları seçimi ve fiyatları. Eğer özel yaptırmıyorsanız iyi markalara yönelmenizi tavsiye ederiz.  Önerimiz İstikbal ‘dir.  Uzun vadede sizlere konfor ve rahatlık sağlayacak olan bu gibi markaları tercih ederseniz fiyat skalası Oturma grubu için 4- 5 bin TL  kanepeler için ise  ortalama 2-3 bin TL bütçe ayırmanız gereklidir.

Yatak odanız için yatak, baza, gardrop… ortalama olarak 6-7 bin TL  ayırmanız durumunda problem yaşamayacağınızı düşünmekteyiz.

Halı ve Perde seçiminde geçen yıl ki gibi aynı markaları sizlere tavsiye ederken:

4 metrekare halı 200-300 TL,

Bir Pencere için  perde ise 125 TL gibi hesaplanır. (Perde konusunda fiyatlar çok ama çok farklılık gösterebilmektedir.)

Bir çok toptan satış yapan yerde tüm ev paketi 10 bin TL ‘ye diye reklamlar çokça vardır, lütfen ürünleri bizzat görmeden karar vermeyin. Birde sizin, bizim yani hiç birimizin aklına gelmeyecek ufak tefek eşyalar için ortalama bütçenizin %10’nu hesaba katınız.

Ortalama bir Ev döşemek için 30 -35 bin TL civarında diyebiliriz ama siz yine de kendinizi %10 daha fazlası için hazırlıklı tutun. Beyaz eşyaları güvenilir markaların internet sitesinden yaparak peşin fiyatına taksit seçeneklerinden yararlanmayı ihmal etmeyiniz.

Hadi hayırlı olsun…

Pin It

Ev Döşemek Ne Kadara Mal Olur 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir