Ev Boyamada Nelere Dikkat Edilmeli

Ev boyatırken dikkat edilmesi gerekenler

Ev boyatırken dikkat edilmesi gerekenler

Evinizi boyatırken nelere dikkat etmelisiniz ve bilmeniz gereken diğer ayrıntıları işin uzmanı olan Ergün Usta’ya sorduk. Soru-cevap olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Ev boyamada en önemli nokta hangisi? Bu sorunun cevabı göreceli olmakla birlikte bana göre usta ve boya markası tercihidir.

Hangi marka boya seçmeliyiz? İç cephe, dış cephe veya başka cephe boyalarında bizim tercihlerimiz değişkenlik göstermekle birlikte, bir marka vermem gerekliyle Polisan markası bizim tercihimiz.

Boyamaya nereden başlanır? En çok karşılaştığım sorulardan biriside bu oldu. Siz sormasaydınız dahi söyleyecektim. Müşterilerimiz boyama esnasında dahi bu soruyla başlıyorlar.

  • Tavan
  • Duvarlar
  • Kapılar
  • Pencereler
  • Radyatörler

Bu sıralamayı yaparken geniş anlatmam gerekirse 1. kat tavanları boyadıktan sonra kurumasını beklersiniz, şöyle ki salondan başladınız tavan boyamaya, bütün odaların tavanını boyadınız, tekrar salona geldiğinizde 2 saate yakın bir zaman geçer, beklemeden salonun son kat boyasını rahatlıkla sürebilirsiniz. Bu mantıkla bütün evi çok rahat boyayabilirsiniz.

Evinizin en güzel şekilde dekore edilmesi için Ergün Usta’ya ulaşabileceğiniz yorum atabilirsiniz.

Evimiz kaç günde boyanır? Evinizin büyüklüğü ve temizliğiyle birlite ne tür bir boya istediğinize(plastik, yağlı, desenli, duvar kağıdı…) göre değişkenlik gösterir. Eğer evinizin macuna ihtiyacı olmayıp sadece boya gerekliyse ortalama 90 metrekare bir daire iyi bir şekilde boyanabilmesi için 1-2  gün bile yeterli olabilir. Bu süre içerisinde iyi bir ekiple eviniz istediğiniz hale gelebilir.

üstüne olabilirmi? Tabi bu mümkün. İsterseniz yağlı boya üzerine plastik boya veya tam terside mümkündür. Bunun için bu boyaların üzerine kolay bir şekilde uygulayacağınız nalburlarda satılan maddeler sürmeniz yeterli olacaktır.

Boya duvara kaç kat sürülmeli? Eğer evinizin rengini değiştirmeyip sadece temizlik amaçlı yapıyorsanız  aynı renk boyadan 2 kat çok şık durur. Fakat alttaki renkten başka bir renk tercih ederseniz 3 kat ideal olanıdır.

Su bazlı boya veya yağlı boya nasıl incelir? Su bazlı boya su ile, yağlı boya ise tiner ile incelir. Tabi bu inceliği iyi ayarlamalısınız. Ne çok inceltmelisiniz ne de çok kalın bırakmalısınız. Burdada usta rolü çok önemli.

Ev Kampanyaları olarak teşekkür ediyoruz. Ayrıca size ulaşmak isteyen okurlarımız için iletişim numaranızıda veriyoruz. Son olarak söylemek istediğiniz bir şey varsa alalım.

Ben teşekkür ederim, okurlarınıza birazda olsa faydam olduysa sevindim. Ekibimle birlikte İstanbul ve çevre illlerdeki  her türlü dekarasyon işlerinizi itina ile yapmaya devam ediyoruz.

Evinizin en güzel şekilde dekore edilmesi için Ergün Usta’ya ulaşabileceğiniz yorumlar atabilirsiniz.

Pin It

Ev Boyamada Nelere Dikkat Edilmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir