Ev Almak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Ev Almak İsteyenler

Ev Almak İsteyenler

 

Her insanın hayali olan kendi evinde yaşamak fikri gerçeğe doğru ilerlerken dikkat edilmesi gereken mevzular vardır.

Öncelikli olarak  ev almak isteyenlerin bunun için ne kadar bütçe ayırdığı veya ayırabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse 200000 TL ‘lik bir ev almak isteyen için bu kadar parası varsa zaten bir problem yok ama herkesin bütçesi bu ölçüde şekillenemeyebiliyor.

Bu yüzden biz bu miktarı krediyle akrşılamak isteyenlere öncelikle şunu öneriyoruz. 3 te 1.Evet birde yazarsak üçte biri ne anlama geliyor?

200000 TL’nin 3 te 1 olan 66666 TL yi peşin vererek geriye kalan 133334 TL  taksitlendirmek ve bu taksitleri aylık gelirinin 3 te 1 oranında vadelendirmek. Yani aylık  6000 bin Tl aylık geliri olan birinin 2000 TL sini ev taksitine ayırması gerekir.Yoksa ilerleyen süreçte problemler oluşturabilmektedir.

Maddi olarak bu veya daha iyi bir konumdaysanız geriye ev tercih etme seçeneği kalıyor ki burda da öncelikli olarak alacağınız evin fiziki ve stratejik konumu çok önemlidir. Fiziki koşul olarak 100 ile 140 metrekare evler genç eşlere ilk bakışta büyük gibi gözükse de ilerleyen zamanda çocuklarda düşünülecek olunursa gayet mantıklıdır. Site içi düşünülüyorsa sosyal etkinlik yapılan alanlar (yüzme, tenis ,basketbol, futbol veya kendi ilgi alanınıza özel) göz önünde bulundurulmalıdır.Fiziki şartlar denince hatırlamanız gereken bir diğer konu birde dairenizin giriş veya son katta olmamasına özen gösteriniz ısınmadan tutunda gürültüye kadar dezavantajlı olan katlar bunlardır.

Stratejik konum ise artık merkezden ziyade iş yerinize yakınlık derecesidir.Evinize yakın olan bir yer tercih etmeniz hem zamandan tasarruf sağlarken hem de enerjinizi işinize yoğunlaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Sonraki yazılarımızda spesifik olarak bölgeler , evler, iç dekarasyon vb. konularda sizlere bilgi verilecektir.

Popüler Başlıklar:

  • ev almak istiyorum
  • yhs-ddc_bd
Pin It

Ev Almak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir