Ev Almak İsteyenler Devlet Desteğinden Nasıl Yararlanacak

iki farklı konut kredisi alınabilir miİlk kez alacak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için 15 bin TL’ye kadar devlet desteği sağlanacak. Bunun için katılımcı ilgili banka ile sözleşme imzalanacak.

  • En az 3 yıl primlerini düzenli ödeyenler yatırımlarının %15’i olan ve 13 bin TL’den fazla olmamak şartı ile yardımı alabilecek.
  • Primlerini düzenli olarak en az 4 yıl i ödeyenler yatırımlarının %18’i olan ve 14 bin TL’den fazla olmamak şartı ile yardımı alabilecek.
  • En az 5 yıl primlerini düzenli ödeyenler ise  yatırımlarının %0’si olan ve 15 bin TL’den fazla olmamak şartı ile yardımı alabilecek.

En az 5 yıl prim ödeyenler toplamda 75 bin TL’lik birikimlerine 15 bin TL devlet katkısı alabilecekler.

Primler 3 Aylık Yatırılacak

İlk olarak ilgili kendi istediğiniz bankada en fazla 30 bin TL olmak koşulu ile hesabı sözleşmesi imzalayacaksınız. Her ay en az 250 TL, en fazla bin 500 TL olmak şartı ile 3 aylık periyotlar minimum 750 TL, maksimum 7 bin 500 TL prim ödemelerinde bulunacaksınız. 1 dönemde 3 sefer prim ödemesini dondurma hakkınız olacak.

Bankanız Sizlere Kredi Kolaylığı Sağlayacak

Bir çok banka kendilerinde hesabı açanlar için konut alımlarında en uygun kredi olanağı sağlayacağını ilk ağızlardan duyurdu. Konut alımı tarihi itibari ile 6 ay içerisinde  bankaya başvuru hakkı tanımlanacak.

Bir sonraki yazımızda sizler için konut hesabı açabileceğiniz bankaları derledik. Bir bankada açılan hesap bir başka bankaya taşınamayacağından (şuan durum bu şekilde) hesap açılacak bankayı iyi seçmenizde yarar olacaktır.Hazır Evim Kredisi

Pin It

Ev Almak İsteyenler Devlet Desteğinden Nasıl Yararlanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir