Ev Almak İçin 2018 Yıl Sonu Doğru Zaman mı?

Bu sorunun cevabı sizlerin vereceği cevaplarda saklı:

Örneğin cebinizde evi alacak nakit para var mı? Varsa ortalama %25 faiz getirisi mi size daha avantajlı yoksa bir konut almak mı? Kredi ile ev almak mantıklı mı? Şimdi gelelim bizdeki cevaplara…

Nakitle Ev Alıp Oturmak Mantıklı…

Eğer bir eviniz yoksa ve nakit paranızla ya da çok cüzi bir kredi miktarı ile ev almak oldukça makul. Ama siz ev alayım yatırım olsun diyorsanız şu soruyu sorarlar? Ortalama 50 bin TL ile bin TL mevduat alınan dönemde 300 bin TL yatırıp 2 bin TL gelirin bile şüpheli olduğu ev alarak yatırım yapmak ne kadar doğru olabilir?

Bizim mantığımıza göre ki bu tamamen bizi bağlar siz kendi kararınızı vereceksiniz ki ( biz bu noktada kimiz ki) cebimizde nakit paramız varsa bir yuvamız olsun istiyor ve aradığımız evi oldukça iyi bir fiyata bulduysak kesinlikle alırdık; eğer cebimizde biraz paramız var ticaretten hiç bir şekilde anlamıyor, paramızı en azından enflasyon karşısında canlı tutmak istiyorsak konut almak yerine bir süre daha nakitte ve tercihe göre vade de ya da karından pay veren katılım bankalarında tutardık. Kredi ile ev alınır mı sorusunun cevabı için ise bir önceki yazımızın sizlerin kafasında alacağı karar öncesi öenmli bir yer tutacağını düşünmekte olup okumanızı tavsiye ederiz. Sizlerde ne yapardınız sorusunun farklı cevaplarını yorumlar kısmından okuyabilirsiniz.

Pin It

Ev Almak İçin 2018 Yıl Sonu Doğru Zaman mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir