Ev Alırken Kaçıncı Kat Tercih Edilmelidir?

Ev Kaçıncı Katta Alınır

Ev Kaçıncı Katta Alınır

İnsanlar genellikle bir ev alacakları zaman, birikimleri ölçüsünde bir ev almayı tercih ederler. Evin birini kat mı, son kat mı olduğunu düşünmezler. Halbuki bir ev alırken insanlar evlerinin kaçıncı katta olacağına son derece önem vermelidirler. Sonuçta ev alınacağından dolayı taşınamayacaklardır. Bu yüzden alacakları ev çok önemlidir. İnsanlar tarafından bir ev alacakları zaman mutlaka, o evin kullanışlı olması ve ön cephe olmasına önem göstermelidirler.

Ev Kaçıncı Katta Alınır

Ev Kaçıncı Katta Alınır

 

Sizlerde bir ev alacağınız zaman o zaman alacağınız evin 1. Kat olmamasına ve son kat olmamasına önem göstermelisiniz. Çünkü alacağınız 1. Kat evlerde ve son kat evlerde genellikle sorun yaşayacaklarından ötürü insanlar orta katlı evlere yönelmeleri gerekmektedir. 1. Kat daireler ve ya son kat daireler kış aylarında ısıtma sorunu olacağından dolayı, orta katlar alt ve üst katlar yandığı için ısınma problemi de olmaz.

Ev Kaçıncı Katta Alınır

Ev Kaçıncı Katta Alınır

Aynı zaman da, 1. Kat evlerde bazı dairelerde kanalizasyon sorunu olacakken, son kat dairelerde ise çatıdan dolayı evlerinde akma oluşacaktır. Bu yüzden insanlar tarafından son kat ve ya birinci kat daireler tercih edilmemektedir. Sizlerde bir ev satın alacağınız zaman evin mutlaka yapısına dikkat etmeli ve deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Kredi ile mi yoksa peşin mi alacaksanız evi evin yeni olmasına ve evin masrafsız oluşuna özen göstermeniz gerekmektedir. Bu sayede alacağınız evlerde iyi günlerde oturabileceksiniz

Popüler Başlıklar:

  • ev alırken kacıncı kat tercih edilmeli
  • ev alırken hangi kat tercih edilmeli
  • son kat ev alınır mı
Pin It

Ev Alırken Kaçıncı Kat Tercih Edilmelidir?

2 - “Ev Alırken Kaçıncı Kat Tercih Edilmelidir?

    • Gökhan 4 Mart 2017 at 13:10 - Reply Author

      Bu binanın lokasyonuna göre değişir , örneğin 15. Kat yukarısı deniz manzarası vb şey vardır 15. Kat sonrasi almak mantiklidir, genel olarak en üst ve en alt tercihinde bulunmamanizi söyleyebilirim, şimdiden güle güle oturun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir