En Çok Ev Satılan İl İstanbul

İstanbulda ucuz daire nerelerden alınır

İstanbulda ucuz daire nerelerden alınır

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre en çok ev satılan il Ağustos ayında yine İstanbul oldu. Açıklanan veriler ve rakamlara göre yabancıların ülkemizden ev alma oranı azaldı, aynı şekilde geçen Ağustos verilerine göre toplamda da yüzde 17 oranında konut satışları azaldı.

2016 Ağustos ayına ilişkin, konut satış istatistiklerini açıkladı. 2016 yılı ağustos ayı verilerine göre bir önceki yıl aynı dönemde konut satışları yüzde 2 artışla yaklaşık olarak 115 bin (114 bin 751) sayısına ulaştı.

İstanbul Lider

İstanbul Ağustos ayı içerisinde 17 bin 503 adet ev satışı ile zirvede ki yerini korurken, ilk 8 ay içerisinde ise 146 bin 648 ev satışı ile yıl içerisinde de en çok ev satışı gerçekleştirilen il olmaya devam etti.

İstanbul’u izleyen diğer iller ise şu şekilde oldu:

  • Ankara: 12 bin 300
  • İzmir: 6 bin 419

Ev Fiyatları Yine Artışta

Bir diğer yandan ise konut faizerinin düşmesi ile birlikte fiyatlarda artış meydana geldi. Ortalama %13 lük bir artışın gerçekleştiği ise bir kaç farklı araştırmada göze çarpan sonuçlar arasında yer aldı. Konut faizlerinin %0,92 civarına gerilemesi ile birlikte gerçekleşen konut fiyat artışları alıcıları tam anlamı ile mutlu etmedi.istanbul ev kiraları

Pin It

En Çok Ev Satılan İl İstanbul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir