Doludan Zarar Görmüş Çatı Nasıl Tamir Edilir

Doludan zarar görmüş çatının tamiratı için üç farklı yolla söz edeceğiz. Bunlardan ilki ve hepimizin aklına ilk gelen çatı kiremitlerinin ya da ondilinlerin yenilenmesidir. Bu biraz maliyetli olabileceğinden dolayı diğer iki yöntemi başvurulabilir.

Kumlu Membran

Eğer çatınız ondilinden yapılmışsa üzerine Kumlu membran Entegre edilebilir bunun için bir tüp, bir pürmüz, bir mala ve falçata yeterlidir. Çatının üzerindeki zarar görmüş ondilin üzerine gelecek şekilde Kumlu Membani falçatayla keserek pürmüz yardımıyla altı eriyinceye kadar isitiniz sonrasında kum üste Isıtılan ziftli kısım altta olacak şekilde bir mala yardimiyla ondilin  üzerine yapıştırınız. Bu işlemlerden sonra görmüş olacaksınız ki doludan zarar gören çatının ilgili bölümü su ve kar sızdırmayacak şekilde onarılmış olacaktır bir diğer yöntem ise poliüretan köpüktür.

Poliüretan Köpük

bu köpük sıkıldığı yerde kabararak olduğu bölümü tutar Membran göre biraz daha dayanıklı olan bu yolla kısa süreli de olsa bir çözüm bulmuş olacaksınız sıralayacak olursak ilk olarak çatıyı tamamı ile yenilemek en garantili yoldur bunun için yeteri bütçe yok ise Kumlu mebran ile ilgili bölümleri ısıtarak yapıştırma şeklinde kapatmaktır bunu da yapamıyor isek yer poliüreten köpüklerle çatıdaki hasar görmüş kısımları kapatmak.

Son olarak yazımızı bitirmeden önce doğal afetler için neticesiyle evleri zarar görmüş vatandaşlar bulundukları belediyelere kaymakamlıklara yardım dilekçelerini vererek mağduriyetlerini gidermek için başvuruda bulunabilinir. Bunun için tavsiyemiz çatısı yaptırmadan önce hasarlı şeklinin fotoğraflarını mutlaka çekmeniz olacaktır. Hepinize geçmiş olsun

Pin It

Doludan Zarar Görmüş Çatı Nasıl Tamir Edilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir