Doğalgaz Tasassrufu İçin Püf Noktalar

Kombi Seçimi

Kombi Seçimi

Soğuk havalarda her ev tasarruf için neler yapabileceği konusunda kafa yorar. Sizlerle ısı yalıtımı konusunda paylaştığımız yazıların geneline bakarak önemli püf noktaları paylaşmaya devam ediyoruz.

Doğalgazınızın tasarrufu için kombinize ısı termostatı takdırarak oda sıcaklığını 20-22 derece arasında ayarlayabilirsiniz.

Doğalgaz peteklerinin önünde yer alan çekyat, koltuk vb. şeyleri kaldırmanızda büyük fayda olmasına rağmen, yeriniz müsait değilse petek ile önündeki eşya arasında en uzak mesafe olacak şekilde ayarlayınız.

Eğer kombinizden peteklere giden su boruları dışarıdan geççiyorsa bu su borularına ısı yalıtımlı süngerler çekiniz.

Kombinize en yakın odada oturmanızda fayda vardır. (Özellikle güney cephesinde yer olan oda seçimine dikkat etmelisiniz.)

Petek temizliği çok önemlidir, belirli aralıklarla örneğin her yıl profesyonel petek iç temizliği yaptırmanızın büyük faydasını göreceksiniz. (Sizlere tavsiyemiz en kötü ihtimalle bütün petek musluklarını kapatınız, kombiye gelen su musluklarını kapattıktan sonra su boşaltma vanasından suyu boşaltınız, emin olun dışarı çıkan siyah ve pis suyu görünce belki de profesyonel olarak petek temizliği düşüneceksiniz.)

Her kışa girişlerde peteklerde hava birikmesine özen göstererek, peteklerin havasını almayı ihmal etmeyiniz.

Diğer ısı yalıtımı konularımızı okuyarak faturalarınızdan tasarruf sağlama yolları ile ilgili diğer pratik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pin It

Doğalgaz Tasassrufu İçin Püf Noktalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir