Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür

En İyi Isınan Daireler Hangileri

Isı Tasarrufu İçin Güney Cephesi Daha Avantajlı

Malum kış ayları yaklaştıkça, doğalgaza eklenen zamları da göz önünde bulunduracak olursak en çok aranan bilgi doğalgaz faturam nasıl düşürülür sorusu olmakta. Peki bunun için en pratik önlemler nelerdir? Buyrun birlikte bakalım.

Kombi Bakımı

Uzman bir ekiple en az 2 yılda bir bakım kombinizin verimini arttıracaktır, ayrıca kombinizin basıncını 1,5 – 2.0 bar ayarında çalıştırmanız oldukça önemlidir.

Petek Temizliği

Kombi bakımına birde petek temizliğini eklemeliyiz. Bunu da en az 2 yılda bir yaptırmanızı, her kış öncesi peteklerinizin havasını almanızî tavsiye ederiz. Petek temizliği ve kombi basınç ayarı için sitemizde arama bölūmūne girerek ilgili yazıya ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Mantolama

Özellikle dış ısı yalıtımı oldukça önemlidir, şayet komşularınızla bu konuda anlaşamıyorsanız evinizi içeriden de mantolama yapmanızın avantajının olacağını da ifade etmeliyiz. Önemli noktaları maddeler halinde sıralayacak olursak;

Isı Yalıtımı İle Tasarruf Edin

Isı Yalıtımı İle Tasarruf Edin                          Petek Arkasına aliminyum folyo koyma.

Peteklerinin önūne en az 40- 50 cm mesafede eşyalar koyma

Kısa süreliğine kombiyi tam kapatma yerine dereceyi düşürerek kısma

Kışın olanak varsa oturma odanızı güney cephesinde seçme, güneş olduğunda mutlaka pencereden perdeleri açma, bu enerjiden yararlanma

Kapı ve pencerelere ısı bandı çekme, varsa kapıda boşluklar mutlaka köpükle vb bir şeyle kapatma

Yukarıda saydığımız bir çok pratik yöntemle faturanızı gözle görūlebilir derecede azaltabilirsiniz. Mantolama dışında saydığımız tedbirleri her doğalgaz kullanıcısı rahatlıkla alabilir. Konuyla ilgili tecrübelerinizi yorum kısmından göndermeniz durumunda diğer okuyucularımızla da paylaşacağız.

Pin It

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir