Doğalgaz Faturası Nasıl Az Gelir 2020

Faturalar içerisinde en çok vatandaşları düşündüren kalem doğalgaz faturasıdır. Peki doğalgaz faturasını alacağımız önlemlerle azaltabilir miyiz bunu nasıl yapabiliriz bu makalemizde bunların detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Kombi Temizliği

En fazla 2 yılda bir kombi temizliğini servisinize veya güvenilir ustanıza yaptırmanız fatura tasarrufunda oldukça önemlidir.

Isı Yalıtımı

Dairenizin ısı yalıtımı faturalarınızı neredeyse yarısı kadar azaltabilir, uzun vade aynı evde oturacaksanız ısı yalıtımı yaptırmak oldukça avantajlıdır.

Pencere Kapı Yalıtımı

Görselde görüldüğü gibi, kapı ve pencere kenarlarına yalıtım bandı çekmek, doğalgaz faturasında tasarruf sağlayacaktır.

Mantolama Isı Yalıtımı İçin Yeterli Midir

Mantolama Isı Yalıtımı İçin Yeterli Midir

Kombi Su Basınç Ayarı

İdeal olarak kombi su basınç ayarınızı 1,5 – 2,0 bar arasında ayarlamanız kombi çalışma verimliliğini haliyle doğalgaz fatura düşüşünü sağlayacaktır.

Peteklerin Havasının Alınması

Her kış başlangıcında peteklerinizin havasının alınması ( sitemizde bunların detaylı anlatımına ulaşabilirsiniz) faturanızı azaltacaktır.

Petek Arkası Isı Yalıtımı İçin Folyo

Petek Arkası Isı Yalıtımı İçin Folyo

Peteklerin Önūnde Eşya Olmaması

Peteklerin önünde en az 40 cm veya çok daha fazla bir boşluk olması, örneğin peteğe direkt çekyatınızı, kitaplığınızı yaslamamanız.

Petek Arkasına Alüminyum Folyo Koymak

Bilindiği gibi petek ısısı duvara direkt temas halinde enerji israfına yol açmakta, bunun önūne geçmek için petekle duvar arasına parlak alūminyum folyolar koymak faturalarınızı azaltacaktır.

Pin It

Doğalgaz Faturası Nasıl Az Gelir 2020

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir