Doğal Gaza Geçmenin Avantajları

doğal gazın faydaları

Günümüzde birçok yerde ısınma ve sıcak suyu ihtiyacının karşılanması için doğal gaz sistemi kullanılsa da birçok yerde de diğer yöntemlerden yararlanılmaktadır. Zaman içerisinde doğal gaz harici diğer sistemleri kullananların da ya başladıkları dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle kömürlü kalorifer sistemlerinde hem maddi hem de sağlık açısından oldukça zararlı olduğu görülüyor.

Birçok kişinin doğal gaz sistemlerine karşı ön yargıya sahip oldukları da bilinmektedir. Doğal gaz kullanılan konutların sıcaklarının kömür kullanılan konutlara göre bir miktar düşük olduğu fark edilmektedir. Fakat ülkemizde yapılan en büyük yanlışlardan birisi de konutların aşırı ısıtılmasıdır. İnsan sağlığı açısından günümüzde kömürlü sistemlerden elde edilen sıcağın zararlı olduğu bilinmektedir. Aşırı sıcağa bağlı olarak dışarıya çıkılması veya ani sıcaklık değişimi yaşanması durumunda ortaya birçok hastalık çıkabilmektedir. Aynı şekilde bu sistemlerde ortaya çıkan zehirli gazlar çevreye de son derece zararlıdır.

ni göz önüne aldığımızda da kömüre oranla oldukça avantajlı olduğu görülmektedir. Sisteme ilk geçişte yapılan masrafların da zaman içerisinde kendisini amorti ettiği de yapılan hesaplarda açıkça görülmektedir.

doğal gaza geçişte kurul

Pin It

Doğal Gaza Geçmenin Avantajları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir