Deprem Testi Kaç Paraya Yapılır 2020-2021

Maalesef ülkemiz deprem kuşağında yer almakta, her gün bu riskle yaşamaya devam etmekteyiz. Bunun için oturduğumuz binaların depreme dayanıklılık testleri oldukça önemlidir. Bu anlamda işini çok iyi yapan firmalar bulunmaktadır. Peki Bir binanın deprem dayanıklılık testi kaç TL’den başlar, bunun için ne tür bir prosedür gereklidir?

3 bin TL’den Başlamakta

Oturduğunuz bina için özel bir durum yoksa 3 bin TL gibi bir rakama bu testi yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu testi yapan firma ile anlaşmanız. Sonrasında bütün iş takibini ilgili firma sağlamakta. Test sonucu size verilecek rapora göre hareket etmeniz sizlere bağlı. Şuan ki yasalar dahilinde kimse size bu rapor doğrultusunda mecburi olarak tahliye vb. şey söylememekte, bu söylense dahi sizlerin mağduriyete uğramamanız adına maddi ve manevi destek sağlanmalıdır.

Şayet oturduğunuz bina 10 kattan fazla ise, bu durumda her bina için ayrı ayrı test yaptırmanız gerekmekte. Bu durumda ortalama bir daire için bin ile bin 500 TL arası değişik fiyatlar söyleyen firmalar bulunmaktadır.

Ne Yapmalı

Maalesef ki her depremde ve sonrasında bu tür test yapan bazı firmalar fiyatları faiş oranda yükseltmekte. Üzülerek söylemeliyiz ki siz bu yazıyı okuduğunuzda şayet bir deprem yaşanmışsa bu fiyatların daha yüksekleri ile karşılaşmanız çok doğal olacak. Bunun için bu tarz firmaların fiyat politikasının denetimi ve takibi çok sıkı anlamda yapılmalıdır. Siz değerli okurlarımızda bu bağlamda bir kaç farklı firmadan fiyat alıp bu işlemi yaptırmalısınız.

Popüler Başlıklar:

  • https://evkampanyalari com/yeni/nerede-yasamaliyim/
Pin It

Deprem Testi Kaç Paraya Yapılır 2020-2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir