Defolu Beyaz Eşya Almak Mantıklı mı?

Defolu Beyaz Eşya Almak Mantıklı mı

Almak Mantıklı mı

Bu sorunun cevabı için ilk önce defolu olan bölge neresidir bilmek lazım. Örneğin fabrikadan çıkan bir beyaz eşya bir yere sürtünme ile boyası biraz çıkmış dahi olsa defolu sınıfına girer. Fiyatlarda fark ise ortalama olarak defosuna göre %5 ile %25 oranında daha ucuzlar. Peki defolu ürün almak mantıklı mı?

Eğer sadece çizilme, boya dezenformasyonu varsa normal fiyatın %10- %25 ve üzeri indirim söz konusu ise garanti şartları devam ediyorsa, yani en az 2- 3 yıl ve üzeri garantisi devam ediyorsa, bütçenize uygun olarak almanız gayet mantıklıdır. Örneğin 2 bin TL olan bir buzdolabı ürününün sadece kapı kısmında biraz çizik var ve bu ürün 1750-1500 TL arası bir rakama satılıyorsa almak mantıklıdır.

Sadece boyadan ziyade, beyaz eşyada bir ezilme veya bir vuruk söz konusu ise, bu tür makinelerin hangi kısmında ezilme olduğu çok önem taşır. eğer motor kısmı, veya hareketli bir kısmı, örneğin kapı vb. yerler ise bu ürünü almadan daha fazla dikkatli davranmalısınız. Garanti koşullarını ve makinenin sağlamlığını göz önünde bulundurmalısınız. Ve ürünlerdeki indirim oranının sizlere çok daha iyi sunulmasını beklemelisiniz.

Özetlemek gerekirse sadece boyasal anlamda çiziklerden dolayı defolu ürünler bütçenize uygunsa gönül rahatlığı ile alınabilirken, daha derin darbe almış defolu ürünleri almak için ya çok cazip indirimlerin olması yada gerçekten güvenilir bir yerden garanti kapsamını iyi araştırarak almanızda fayda vardır. Özellikle öğrenci iseniz veya gçici olarak beyaz eşya ihtiyacınız varsa mutlaka defolu beyaz eşya ürünlerinede bakmalısınız diyebiliriz.

Deolu Beyaz Eşya alınır mı

Pin It

Defolu Beyaz Eşya Almak Mantıklı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir