Çift Eşanjörlü Kombi Nedir, Almak Mantıklı mıdır?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En basit anlatımı ile çift eşanjörlü kombi, kireçlenmeye karşı daha dayanıklı kombi çeşitidir. Tek eşanjörlü kombinlerde alevleme sistemi için aynı şebeke suyu her zaman dönüp dururken kireçlenme riskini arttırırken, çift eşanjörlü kombilerde ise şebeke suyunu tek sefer alır ve daima bu suyu sirkülasyon yaptırara şebeke suyu ile kombinin ateşlenmesini uzak tutmuş olur. Bu sebepten dolayı çift eşanjörlü çalışma prensibine sahip olan kombiler kireçlenme olayı riskini en aza indirmiş olur.

2 eşanjör olduğundan bir eşanjörden peteklere giden ve her zaman aynı suyun devri daimi olan kısım ile, birde banyoda vb. musluklarda kullanılan sıcak su üretimi gerçekleşir. Burada üretilen suyun sıcaklığı 80-85 selsuyus santigrat derece olduğundan yine kireçlenme riski en aza inmiş olur.

Özetleyecek olursak çift eşanjörlü kombilerde peteklere giden su her zaman aynıdır ve aynı suyun sirkülasyonu gerçekleşir. Bu sayede kombilerde oluşabilecek kireçlenme riski en az duruma inmiş olur. Bir diğer yazımızda çift eşanjörlü kombi fiyatlarını bulabilirsiniz.

Eve Göre Kombi Seçenekleri

Eve Göre Kombi Seçenekleri

Pin It

Çift Eşanjörlü Kombi Nedir, Almak Mantıklı mıdır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir