Çatı Katı Dubleks Nedir Almak Mantıklı mıdır?

Çatı katı dubleks en basit tanımı ile çatı katı ile bir altında yer alan katın birleşimidir. Çatı katı dubleksin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bunları sizinle paylaştıktan sonra çatı katı dubleks almak mantıklı mıdır sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterecektir.

  • Çatı katı dubleks daire geniş aileler için idealdir. Çatı katı dubleks dairelerin temizliği oldukça zordur.
  • Çatı dubleksler genellikle gün boyu güneş alır. Yazın izolasyon yoksa çok aşırı sıcak olur. Çatı katı dubleksleri kışın ısıtmak çok kolay değildir ve oldukça yüksek faturalarla karşılaşabilirsiniz.
  • Çatı katı dublekste oturanlar dışarının gürültüsünden en az etkilenenlerdir. Çatı katı dubleks için asansörü olmayan binalar özellikle belirli yaştan sonra oldukça büyük sıkıntıdır ki çevrenizde sırf bu yüzden satılığa çıkarılmış çatı dubleksler görebilirsiniz.
  • Çatı katı dublekste güzel bir manzara ile karşılaşabilirsiniz fakat çatı için onarım derdi iyi bir komşu kitleniz ve yöneticiniz yoksa sırtınıza kalabilir, hiç bir şekilde masraflarınıza ortak bulamayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra iyi bir lokasyon ve uygun fiyatla alacağınız çatı dubleksine taşınabilirsiniz, fakat büyük hayaller kurmayın, satabileceğiniz bir durumda olması sizler için başka alternatiflere yönelme şansını arttıracaktır.

Çatı Dubleks Daire Alınır mı

Çatı Dubleks Daire Alınır mı Sorusunun Cevbını Artık Kendiniz Verebilirsiniz

Pin It

Çatı Katı Dubleks Nedir Almak Mantıklı mıdır?

2 - “Çatı Katı Dubleks Nedir Almak Mantıklı mıdır?

  1. Çatı katlı çift giriş kapılı bir dıblex dairem var asansör normal daireye kadar çıkıyor. Dublex kata çıkmıyor.
    Asansör bızulursa 10 bin tl masraf çıksa. Dublex daire diğer daireler 1000 tl öderken dublex 1.500 tl mi öder. Birinci kat bir kat yüksek asa sörde kullanabiliyor. Zemin ilk giriş kapıcı dairesi. Bilgilendirmeniz dileğiyle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir