Çalışma Odası Dekorasyonunda Püf Noktalar

images (2)Çalışma odası dekorasyonunda püf noktalar, en verimli şekilde odanızı dizayn etmekten gecer. Çalışma odasının en önemli noktası kuşkusuz çalışma masasının yeri ve dizaynı olarak karşımıza çıkmakta. Işığın arkadan vuracağı bir konu  seçmek en mantıklı olanıdır, en kötü ihtimalle ışığın yandan geleceği konumu seçmelisiniz. Işığın önden gelmesi gözün yorgunluğu ve çalışma verimliliğini azaltacaktır. Çalışma masasının üzerinde gereksiz aksesuarları kaldırarak arka tarafta yer alacak raflara veya kitaplığa yerlestirmenizde fayda vardır.  Çalışma masası ile uyumlu olan oturma konforu yüksek sandalye seçimi çok önemlidir.

Renk Uyumu Önemli

Renk kombini olarak gözlerinizi yormayan ve içinizi çok kasvetli hale getirmeyecek uyumlar önermekteyiz. Örneğin mavi sandalye ceviz rengi masa ve raflara kombin olarak kum beji oda rengi uyumlu olacaktır.

Işık Açısı

Işığın gelme açısı önemlidir, bunun için ince tül perdeler ve mavi tonlarda perdeler tercih etmelisiniz. Bir tavsiyede ışığın yansımasından goz yorulmalarını azaltmak için mat aksesuarlar kullanmak ve çalışma kağıdını samanı olarak seçmeniz olacaktır.images (3)

Pin It

Çalışma Odası Dekorasyonunda Püf Noktalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir