Bozulan Kombiyi Ev Sahibi mi Kiracı mı Öder

Kombi Arızalarının Giderilmesi

Kombi Arızalarının Giderilmesi

Kiracıların ve sahiplerinin en çok sorduğu sorunun cevabı oldukça açıktır. Eğer sözleşmenizde aksi bir durum belirtilmemişse kombinin yıllık bakım ücretleri kiracıya, bozulan kombi yapım ücreti sahibine aittir.

Bunu biraz daha detaylandıralım ki sahiplerine bunu ifade ederken haklılığınızı rahatlıkla anlatabilin. Bozulan kombi yıpranan demirbaş mantığındadır ve bu ev sahibi sorumluluğundadır. Eğer siz kombiye bir parça taktırırsanız o parça size aittir ve evden çıkınca da o parçayı alıp gitme hakkınız vardır. Örneğin kombinin ana kartı bozuldu. siz 400 TL verip yeni anakart aldınızeski ana kartı atmazsınız evden taşınınca kendi aldığınız ana kartı taktırıp aldığınız ana kartı söker gidersiniz neticede bu şekilde bozuk bir kombi ile ev sahibi evi kiracıya nasıl izah edip verebilecek? Mantık aslında gayet basit, kendi zevkiniz dışında ve kullanıcı hatası dışında yıpranmış, bozulmuş vb. araç gereçlerin masrafları sahiplerine aittir.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarından paylaşarak kiracılarının her zaman yaşadığı bu soruna çözüm için yardımcı olacaksınız, bu yazıyı özellikle herkesin anlayabileceği bir dille ele almış olup ilgili mevzuatlarında sözleşmelerde aksi belirtilmedikçe bu şekilde olduğunu ifade etmek isteriz.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pin It

Bozulan Kombiyi Ev Sahibi mi Kiracı mı Öder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir