Bodrum Katı Daire Nedir Almak Mantıklı mıdır?

Bodrum Katı Daire Almak Mantıklı mıdır

Bodrum Katı Daire Almak Mantıklı mıdır

Bodrum katı daire nedir, bodrum katı daire almak mantıklı mıdır, bodrum katı dairenin avantaj ve dezavantajları nelerdir bütün bunların sorularını sizlerle paylaşacağız.

Bodrum Katı Daire Nedir?

Bodrum katı daire toprak hizasından aşağıya doğru olan kat anlamındadır. Günlük dille tarif edecek olursak kaldırımlarda yürürken ayak hizasında olan camlı evler bodrum katı daire olarak tarif edilir. Apartmandan içeri girdiğinizde aşağı doğru basamakları inerek girdiğiniz daire bodrum katı dairedir, burada kot 1 veya diğer kot dairelerle karıştırmamanız için şunu belirtelim bahçe katı daire çevresinde görselden de anlaşılacağı gibi bir yapı vardır. Kot dairelerde ise yokuş veya diğer farklardan dolayı ön taraf açıktır.

Bodrum Katı Daire Almak Mantıklı mıdır?

Bodrum katı daire almak lokasyon durumu iyise şayet yatırım amaçlı alınabilir. Bunun dışında oturmak için bekarlar için kısa süreli de mantıklı olabilir. Ama uzun yıllar oturacak aileler için bodrum katı dairenin dezavantajları fazladır. Su basması, rutubeti, aydınlanması, havalandırılması gibi bir çok sorunun gözükeceği bodrum kat dairede ailece zaman geçirilmesi biraz sıkıntılı olabilir.

Özetleyecek olursak bodrum katı daire için kelepir fiyatlı iyi lokasyonlu olması şartı ile yatırım için mantıklı olmasına rağmen özellikle çocuklu hele bebekli aileler için birde uzun vade düşünülüyorsa biraz yanlış tercih olacaktır.

bodrum katı daire nedir

Bodrum katı daire nedir

Popüler Başlıklar:

  • zemin kat daire alınır mı
Pin It

Bodrum Katı Daire Nedir Almak Mantıklı mıdır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir