Beyaz Eşyada Vergi Kaldırıldı, İşte Bütün Detaylar

Defolu Beyaz Eşya alınır mıBugün yayımlanan Resmi Gazete’nin içeriğinde beyaz eşyalardan alınan %6,7 ÖTV 30 Nisan 2017 tarihine kadar tamamen kaldırılırken ve mobilyaladan alınan ve %18 olan ÖTV 30 Nisan 2017 tarihine kadar %8’e düşürüldü. Ev eşyalarında yapılan bu vergi indirimi ile ev eşyalarının satışında %30’luk bir canlanma beklenilmekte.

30 Nisan’a Kadar Beyaz Eşyada ÖTV Yok

Herhangi bir başka açıklama yapılmadığı sürece Resmi Gazete’de yer alan yazıya göre 30 Nisan 2017 tarihine kadar söz konusu olan indirimler geçerli. İndirimlerin süresinin şuan için uzatılması ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Ne Kadar İndirim Olur

Örnek olarak, ortalama 10 bin TL’lik bir alış veriş beyaz eşya ve 10 bin TL’lik mobilya üzerinden hareket edersek, 670 TL beyaz eşyadan, bin TL ise mobilyadan indirim yapılmış olur. Toplamda ise yaklaşık 20 bin TL’lik   bir alış veriş için yaklaşık bin 670 TL lik bir indirim oluşmuş olur.

Aldığınız eşyanın fiyatına göre uygulanacak indirim rakamları farklılık gösterecektir. Örneğin 20 bin TL yerine 30 bin TL’lik bir alış veriş için ortalama 2 bin 500 TL indirim söz konusu olacaktır.

Mevcut vergi indirimleri için son tarihin 30 Nisan 2017 olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.En Şık Oturma Grupları 2016

Pin It

Beyaz Eşyada Vergi Kaldırıldı, İşte Bütün Detaylar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir