Banyodan Su Sızması Nasıl Önlenir

Çok katlı konutlarda yaşanan en büyük sorunların arasında bir alt kata su sızması ilk sırada yer almaktadır. Birçok kişin üst kattaki komşusunun banyosundan su sızdığı konusunda şikayetlerde bulunur. Bu durumun sadece banyolarda meydana geldiğini söylemek yanlıştır. Aynı şekilde su sızıntıları tuvaletlerde de meydana gelebilmektedir.

Sızıntıların genel olarak fayanslar arasında bulunan dolgu malzemesinin eskimesinden dolayı meydana gelmektedir. Böyle durumlarda fayans aralarına ve olası sızıntı noktalarına dolgu malzemesinin uygulanması halinde sızıntının ortadan kalktığını görebiliriz.

Sızıntının daha büyük olması durumunda ise kesinlikle profesyonel bir yardım alınması tavsiye edilmektedir. Tesisat konusunda uzman ekipler hiçbir şekilde kırım işlemi yapmadan teknolojik aletler yardımıyla sızıntı noktasını noktasal olarak tespit edebilmektedirler. Bu sayede sadece sorunlu bölgeye müdahale edilerek sızıntının kaynağına ulaşılabilmektedir.

Eski yöntemlerde tüm tesisat üzerindeki duvarlar kırılmakta ve deneme yanılma şeklinde kontrol yapılmaktadır. Hem maddi hem de zaman konusunda kayıp yaşamamak için profesyonel yardım alınması her açıdan mantıklı bir tercih olacaktır.

su kaçağı nasıl önlenir

Pin It

Banyodan Su Sızması Nasıl Önlenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir