Banyo Hangi Renk Olmalı

Banyomuzun renk seçimini yaparken, öncelikle sevdiğimiz renklerden ziyade, sevebileceğimiz renklere de öncelik vermek gerekir. Zira banyomuzu yalnızca biz değil misafirlerimizde kullanıyor olacaktır. Banyomuzda renk seçimi yaparken ferah ve rahatlatıcı gösterecek renkleri seçmeli ve kiri gizleyecek olmasını da bir faktör olarak göz önünde bulundurmalıyız. Banyolarımızın evimizin en temiz ve hijyen anlayışını gösterdiği yerlerden birisi olduğunu düşünerek, daha akıllı seçimler yapabiliriz. Fayans seçiminde nötr renkler kullanarak çeşitli aksesuarlar yardımıyla daha farklı ve zengin banyolar elde edebiliriz.

 

Banyoda Renk Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Banyoda Renk Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Eğer banyomuz orta boyda bir büyüklüğe sahip ve çok büyük değilse, fayansların büyük ve açık renkli olması, banyomuzu hem ferah hemde büyük gösterebilir. Ayrıca zeminin ve duvarların birbirine uyumlu iki farklı renkten yapılması da banyo da kiri gizlemekle beraber şık bir görünüşünde anahtarı olabilir. Süt kahve,gri,çikolata rengi,beyaz gibi renkleri banyoda huzur verici ve şık bir görüntü oluşturabilir.

Banyoda Renk Seçimi

Banyoda Renk Seçimi

Bazı renklerin ise banyoda başta aşağı kullanılması lüx bir görüntü sunar ancak bu tür kararlar alınmadan önce banyoda nasıl duracağının iyi gözlenmesi gerekir. Zira aynı renklerin banyoda tamamıyla kullanılması, beraberinde biraz daha lüx seramikler kullanılması gerektiğine işarete edebilir. Eğer böyle bir tasarım düşünüyorsanız kahverengi ve bu renge yakın koyu renkler, banyonuzda daha uyumlu bir görünüş sergileyecektir.

Banyoda Hangi Rengi Seçmeliyiz

Banyoda Hangi Rengi Seçmeliyiz

Ancak göz ardı edilmemesi gereken renklerden birisi de mavi ve tonlarıdır. Zira suyu temsil eden mavi, banyomuz ve su ile arasında büyük bir uyum göstererek, direk banyoyu simgeleyen bir renk olmuştur. Mavinin şirin bir tonu ile banyolarda güzel görüntüler elde edebiliriz. Gri ve bejle kullılan mavi, açık renklerle boğucu olmaktan kurtarılabilir mekanın daha fazla ışığı yansıtmasında yardımcı olur.

Banyo İçin Renk Seçimi

Banyo İçin Renk Seçimi

Popüler Başlıklar:

  • banyo fayansları ne renk olmalı
  • banyo ne renk olmalı
  • banyo renkleri
  • banyo hangi renk olmalı
Pin It

Banyo Hangi Renk Olmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir