Bahçe Dubleks Daire Nedir, Almak Mantıklı mıdır?

Bahçe Dubleks Nedir

Bahçe Dubleks Nedir

Bahçe dubleks daire ilk katı bahçe katı olup bir üst katı olan 2 katın tek tapuya ait olması demektir. Bahçe dubleks dairede genellikle ilk katta ıslak zemin olarak telaffuz edilen banyo, mutfak kısımları yer alırken, üst katta oturma odaları yer almaktadır. Daire genişliğine göre üst katta da ıslak zeminler ayrıca bulunabilir. Özellikle bahçe kullanımı olarak oldukça avantajlı olana bahçe dubleks dairelerde park alanı oldukça önemlidir. Zira bahçe diye tabir edilen kısım apartman sakinlerinde otopark niyeti ile kullanılıyorsa bu durum sizin için büyük bir dezavantaj olacaktır. Ne bahçe olanaklarından yararlanabileceksiniz ne de araç sesinden rahat edebileceksiniz, zira gece saatlerinde dahi araçlarını yanaştıranlar veya bunları geri alanlar bayağı gürültü çıkarabilirler, bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Bahçe katın güneş görmesi de diğer önemli bir husustur zira nem ve rutubetin en büyük sebepleri arasında gün ışığı ve yeteri kadar hava alamama gelir.

Bunun dışında sizler için büyüklüğü uygun, bir bahçe dubleks daire almak saydıklarımızın ışığında mantıklı olacaktır. Çocuklu ve kalabalık aileler için bahçe dubleksi çok iyi bir seçenek olarak karşımızda durmaktadır.

Pin It

Bahçe Dubleks Daire Nedir, Almak Mantıklı mıdır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir