Ataşehir’den Ev Alınır Mı?

Ataşehir' de Ev Alınır mı?

Ataşehir ‘de Ev Alınır mı?

 

Ataşehir artık İstanbul’ un merkezi olmaktan artık çıktı. Çünkü artık Dünya şehirlerinin gözüken yüzleriyle yarışır hale geldi.

Yapılan toplu konutlarla Türkiye’ nin yeni çehresini oluşturan Ataşehir  özellikle son dönemde Finans Merkezi olmuş durumdadır.Bu da haliyle iş olanaklarını ve buna bağlı olarak eğitim sağlık sosyo-kültürel aktiviteleri arttırmıştır.

Bir zamanlar (yaklaşık 20 yıl önce) bomboş olan araziler şuanda altından daha değerli bir hale gelmiştir.TOKİ ve özel müteahhitlerin bölgedeki çalışmaları her geçen gün artarak devam etmektedir.

Ataşehir ‘de konut fiyatları buna bağlı olarak bölgeden bölgeye farklılık göstersede merkezde alacağınız güzel bir sitedeki ev fiyatları 400000 liradan başlamakla beraber biraz daha merkezden uzaklaştıkça 150000 liraya kadar fiyat aralıkları vardır.

Ataşehir için bir de eğitim konusunu özellikle incelemeliyiz. Çünkü belli bir yaş üzerindeki çocuğunuz için sadece örgün eğitimle sınırlı kalmayan bir yapıya sahip olan bu bölgede çok farklı hobi olanakları sunulmaktadır. Ayrıca çocuklar için değil yetişkinler içinde bir çok değişik aktivite söz konusudur. Yürüyüş alanlarından tutunda Yoga kurslarına kadar pek çok farklı etkinliğe istediğiniz şekilde  hafta içi – dışı katılmanız çok kolaydır.

Eğer ki ben bir kere ev alırım diyorsanız bunun için Ataşehir ‘ i tercih etmeniz çok yerinde bir karar olacaktır. Bazı Milyonluk konutlar olmasına rağmen Ataşehir ‘de ortalama güzel bir sitede 400000 – 500000 liraya bir daireye sahip olabilirsiniz. Bu fiyat tercih ettiğiniz sitenin sosyal olanaklarına , güvenliğine , kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir.

Pin It

Ataşehir’den Ev Alınır Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir