Ataşehir Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallesi İmar Durumu

AtaşehirAtaşhir’de Yenisahra ve Barbaros mahallelerinde imar yasası askıya çıktı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, son durumla ilgili açıklamalarda bulunarak İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da teşekkürlerini sunmuştu.Uzun süredir beklenen 1/5000’lık imar planı askıya çıktı.  Vatandaşlar için uzman hukukçulardan oluşan danışman hizmetleri sunacaklarını dile getirmişti. Bütün gözler ise Ataşehir’de Mustafa Kemal Mahallesi ve Aşık Veysel Mahallesi imar durumuna çevrildi. Konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama olmamasına rağmen, bu önemli iki mahalle ile ilgili olarak kısa zaman içerisinde imar yasasının geçeceği bilgisi dolaşmakta.

Yenisahra ve Barbaros mahallelerinden sonra ise bütün gözle tekrar Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallelerine çevrildi. Yasa sonra kentsel dönüşüm için ise arsa sahiplerinin bir araya gelerek büyük parseller verilerek daha avantajlı anlaşmaların olacağı ise uzman görüşü.

Konu ile ilgili olarak uzman hukukçulardan yardım alınması önemli. Özellikle imar planlarının askıya çıkması sonrası Ataşehir Belediyesi’nin açtıracağı danışmalıklardan veya özel hukuk danışmanlarından yardım almakta büyük yarar bulunmaktadır.

Kesin olmayan bilgiye göre yeni yılın ilk çeyreğinde büyük ihtimal bu iki mahalle için imar planı çıkarılacak.

Ataşehir' de Ev Alınır mı?

Ataşehir’ de Ev Alınır mı?

Popüler Başlıklar:

 • En güzel oturma grupları
 • ataşehir aşıkveysel mahallesi imar durumu
Pin It

Ataşehir Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallesi İmar Durumu

3 - “Ataşehir Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallesi İmar Durumu

 1. Valla yıllardır bekliyoruz gecekondularımız yıkılmak üzere bu insanlar a kim yardımcı olacak belirsiz bir durum bu vatandaşın hali perişan hepsi mağdur lütfen bu insanlar a yardımcı olun teşekkürler

 2. Yıllardır bu sorunu çözemediler
  Buralar kimin sorumluluğun da
  İse lütfen herkes kendine düşeni
  Yapmasını istiyoruz
  Bir an önce imarın açılmasını
  Bekliyoruz.
  Teşekkürler
  .

 3. Yıllar oldu bekliyoruz gecekondularımız yıkılmak üzere lütfen bu insanlar a yardımcı olun olası bir deprem de felaket olur neden bu kadar gecikti bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir