Asansörsüz Binadan Ev Almak Mantıklı mı?

Asansörsüz Binadan Ev Alınır mı

Asansörsüz Binadan Ev Alınır mı

Özellikle yaşı büyük binaların bir çoğunda asansör bulunmamaktadır. Peki asansörü olmayan binadan ev almak mantıklı mıdır? Asansör bir binanın olmazsa olmazları arasında mı yer almaktadır? Hep birlikte avantaj ve dezavantajlarına bir göz atalım:

Fiyatı Uygun Ama Yorucu

Özellikle 3. kat ve yukarı katlar için asansörsüz bina demek fazladan yorulma ve bazı dezavantajları beraberinde getirir. Özellikle yaşı ilerlemiş olanlar için merdivenler adeta bir eziyete dönüşebilir. Evinizi satmak istediğiniz de belki de asansörü olmadığı için zor satabilirsiniz.

Şun da belirtmekte fayda vardır, asansörsüz binalar fiyat olarak biraz daha makul olabilir, asansör bakım vb. derdiniz olmaz.

Peki asansörsüz binadan ev almak mantıklı mı sorusuna net bir cevap verecek olursak, ilk 3 kata kadar oturmak için pek problem olmasa da 4. ve sonra ki katlar için pişmanlık duyabilirsiniz.

Binada Asansör Şart mı

Şart mı

Pin It

Asansörsüz Binadan Ev Almak Mantıklı mı?

Asansörsüz Binadan Ev Almak Mantıklı mı?

  1. Maximum 5 nci kata kadar mantıklıdır. Asansörün, bakım ve onarımları yeni çıkan yasal düzenlemeler vs. masraf ve eziyeti de küçümsenmeyecek derecede sıkıntılı olabiliriyor. Ayrıca, sağlık açısından doktorlar asansör varsa bile merdivenlerin tercih edilmesini önermekteler. Obezite çağımızın en büyük tehlikesi, bütün hastalıkların anası.

    80 basamağı geçmiyorsa ve merdivenler; rahat ve geniş ise asansöre fazla takılmamak lazım.

    Teknolojinin getirdiği tembellik ve rahatlık neticesinde ortaya çıkan sağlık sorunlarını; araba ve asansör kullanmayak, az da olsa önlemek bu şekilde mümkün olabilir.

    Atalarımızın dediği gibi nerde hareket, orda bereket…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir