Ankara TOKİ Konutları Başvuru Tarih ve Şartları

istanbul toki başvuru yeri nerdeAnkara’da  Kızılay’a 10 km uzaklıkta yer alan ilk etapta 952 konutun alt gelir ve emekliler için 341 TL’den başlayan taksitlerle satışı için başvuru tarihleri ve başvuru şartları belli oldu.

22 Ekim 2015’de başlayacak olan başvurular 20 Kasım 2015 tarihine kadar devam edecek. Emekli vatandaşlar için %25’lik bir kontenjan ayrıldı. Daire seçenekleri ve daire büyüklüklerine göre değişen fiyatlara rağmen, uygun ve esnek ödeme koşulları vatandaşlara sunulmakta.Ankara

Ankara’da TOKİ konutlarına başvuru şartları ise genel olarak ise aile bireylerinin kişi başı gelirinin 3 bin 200 TL’den az olması,  hane adı altında bir tek başvuru olabileceği ve yaşın 25 ve üstü olması ile birlikte üzerinde her hangi bir gayrimenkul bulunmaması olarak gösterildi.Başvuru ŞartlarıTOKİ’nin sosyal konut projeleri ile birlikte alt gelirli ve emekli vatandaşların konut sahibi olmaları adına esnek ödeme planları ve koşulları ile projelerine devam etmesi bekleniliyor. Özellikle 341 TL gibi cazip aylık ödemelerle emekliler ve alt gelir grubunda yer alan vatandaşlar için çok iyi koşullar oluşturmakta. Başvurular için ilgili tarihler arasında başvuru yapılması çok önemlidir.

Pin It

Ankara TOKİ Konutları Başvuru Tarih ve Şartları

2 - “Ankara TOKİ Konutları Başvuru Tarih ve Şartları

  1. Ayşe DİRİKAN 17 Kasım 2015 at 14:45 - Reply

    70 yaşındayım ve eşimde 1400 TL maaşım var. ev sahibi olmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Başvuru için ne yapmalıyım.Teşekkürler.

    • Ayşe teyzecim, TOKİ’nin resmi sitesinde başvuru tarihlerine dikkat ederek, emekli olduğunuzu gösterir belge ile başvuruda bulunacaksınız. Emekli olduğunuz için ek kontenjan hakkı tanınacağı için inş daire alma ihtimaliniz fazla olacak. 20 Kasım son başvuru lütfen bu tarihi kaçırmadan TOKİ’ye başvuruda bulunun.(Ortalama 240 TL gibi aylık bir ödeme ile satış ile ödemeler yapılıyor.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir